HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11-Intel Celeron 4GB RAM- 64GB HDD WIN 10+ 32GB Flash
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 135,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 3hrs 34mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 3hrs 34mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
Primer Computer Store
92%Seller Score
315 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Excellent
Product details
- STREAM 11 INCH LAPTOP
- 64GB HARD DRIVE SPACE
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
| Product number | |
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB HDD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 7 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GBHARD DRIVE
- Ultra SLim
- Windows 10 home
Specifications
- SKU: HP246CL02V4Y1NAFAMZ
- Product Line: BETTERMIGHT INTEGRATED SYSTEM
- Model: Stream 11
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
university laptops lenovolaptops under 200used gaming laptopsenterprise laptops probooksmall business laptopstravel meeting laptoplaptop cable kitflexible work laptoplaptop tablet combotyping laptop 15creative laptoplaptop extender 15inlaptop security holderlenovo wifi laptopprobook 640 laptopslim aluminium laptopdurable professional laptopfast typing laptoptouchscreen refurbished laptopvirtual desktop laptoppelican 1595 laptophd 15 laptope7240 laptop accessoriesstudent laptop accessorieslaptop sticker multicolourprotected enterprise laptopsupported laptop modelssimple productivity laptopserviceable laptopultralight business laptopdell laptop webcamlatitude ultrabook laptopdisplay laptop ideapadpromotional laptop bundletraining laptopedge computing laptop 13computational design laptop ultrabookquilted bag with laptop compartmentwork bags with laptop compartmentcarry on roller bag with laptop compartmentdiaper backpack laptop northfaceprobook x360 enterprise laptoptouchscreen laptop 17 inchhp laptop seller perfect computer storehp laptop white mouselaptop with 240hz uhd displayasus zenbook 14x oled laptoplaptop with wireless connectivityvintage backpack black laptop travelresource tagging laptop portable
/product/04/811977/1.jpg?7436)
Hp Stream 11-Intel Celeron 4GB RAM- 64GB HDD WIN 10+ 32GB Flash
₦ 135,000
Questions about this product?

/product/04/811977/1.jpg?7436)
/product/04/811977/2.jpg?7436)
/product/04/811977/3.jpg?7436)
/product/04/811977/4.jpg?7436)
