HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksEliteBook 845 -AMD RYZEN 5-Upto 4.5GHz-16GB RAM/512GB SSD/AMD Radeon Graphics -WIN 11 PRO+BAG
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 530,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
5 out of 5
(1 verified rating)Variation available
2offers starting from₦ 530,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 12hrs 19mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 12hrs 19mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1 YEAR WARRANTY
Seller Information
Daxton Multiples
70%Seller Score
15 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Excellent
Compare Offers
₦ 530,000
Sold by: Daxton Multiples | Seller Score: 70%
Warranty:
1 YEAR WARRANTY
Product details
EliteBook 845 -AMD RYZEN 5-Upto 4.5GHz( TURBO BOOST SYSTEM) -16GB RAM/512GB SSD/AMD Radeon Graphics -WINDOWS 11 PRO+BAG
Product Type | EliteBook 845 LAPTOP |
| Operating System: | WINDOWS 11 PRO |
| CPU: | Ryzen 5 Pro 5650U |
| Max Turbo Speed: | UP TO 4.5 GHz With Intel Turbo boost system |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| Cache: | L3 - 12MB |
| Features (Processor / Chipset): | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Smart Cache |
| Features (Display): | 55% NTSC colour gamut, Full HD ultra wide-viewing angle (UWVA) eDP anti-glare |
| Features (Input): | Spill-resistant, multi-touch clickpad, gesture function, precision touchpad, glass clickpad, DuraKeys |
| Features (Communications): | Miracast, dual stream (2x2), MU-MIMO |
| Features (Miscellaneous): | Automatic DriveLock, BIOS Absolute Persistence, DriveLock, Power On Authentication, Pre-boot Authentication, Sure Click, Sure Sense, Secure Erase, Sure Start Gen 6, Sure Run Gen 3, Sure Recover Gen 3, Sure Admin, BIOSphere |
| RAM: | 16GB |
| Max RAM Supported: | 64 GB |
| Technology (Memory): | DDR4 SDRAM |
| Technology (Battery): | 4-cell lithium polymer |
| Speed: | 5200 MHz |
| Rated Speed: | 5200 MHz |
| Form Factor: | SO-DIMM 260-pin |
| Slots Qty: | 2 |
| Empty Slots: | 1 |
| Main Storage: | 512GB SSD M.2 2280 PCIe 3.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Type (Display): | 14" - IPS |
| Type (Input): | Keyboard, pointing stick, ClickPad |
| LCD Backlight Technology: | WLED backlight |
| Resolution: | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | |
| Image Brightness: | 250 cd/m² |
| Keyboard Name: | Premium Collaboration Keyboard |
| Graphics Processor: | Intel Iris Xe Graphics |
| Memory Allocation Technology: | Shared Video Memory (UMA) |
| Camera: | Yes - HD |
| Video Resolutions: | 720p |
| Sound: | Stereo speakers, 3 multi-array microphone |
| Audio Features: | Bang & Olufsen Audio |
| Keyboard Backlight: | YES |
| Keyboard Layout: | Bulgarian |
| Wireless: | Bluetooth 5.0, 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth Class: | Class 2 |
| Wireless Controller: | Intel Wi-Fi 6 AX 201 - PCI Express Mini Card (M.2) |
| Compliant Standards (Communications): | IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, Wi-Fi CERTIFIED |
| Compliant Standards (Miscellaneous): | CSA, UL, VCCI, BSMI, GOST, SABS, CCC, FCC, A-Tick, Common Criteria EAL4+, KC, CIT, low halogen, ICCP, BNCI |
| Capacity: | 53 Wh |
| Run Time: | Up to 14.5 hours |
| Input: | AC 115/230 V (50/60 Hz) |
| Output: | 45 Watt, 19.5 V |
| Case Material: | Aluminum |
| Integrated Options: | Tile module, hall sensor, tamper sensor |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security , fingerprint reader, smart card reader |
| Theft/Intrusion Protection: | Security lock slot (cable lock sold separately), padlock loop |
| Security Slot Type: | Kensington nano security slot |
| Included Accessories: | Smart AC Adapter |
| Localization: | Language: Bulgarian / region: Bulgaria |
| Dimensions (WxDxH): | 32.35 cm x 21.47 cm x 1.78 cm |
| Weight: | 1.35 kg |
| VENDOR Support: | UNLimited |
Specifications
Key Features
EliteBook 845 -AMD RYZEN 5-Upto 4.5GHz( TURBO BOOST SYSTEM) -16GB RAM/512GB SSD/AMD Radeon Graphics -WINDOWS 11 PRO+BAG
| Product Type: | EliteBook 845 LAPTOP |
| Operating System: | WINDOWS 11 PRO |
| CPU: | Ryzen 5 Pro 5650U |
| Max Turbo Speed: | UP TO 4.5 GHz With Intel Turbo boost system |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| Cache: | L3 - 12MB |
| Features (Processor / Chipset): | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Smart Cache |
| Features (Display): | 55% NTSC colour gamut, Full HD ultra wide-viewing angle (UWVA) eDP anti-glare |
| Features (Input): | Spill-resistant, multi-touch clickpad, gesture function, precision touchpad, glass clickpad, DuraKeys |
| Features (Communications): | Miracast, dual stream (2x2), MU-MIMO |
| Features (Miscellaneous): | Automatic DriveLock, BIOS Absolute Persistence, DriveLock, Power On Authentication, Pre-boot Authentication, Sure Click, Sure Sense, Secure Erase, Sure Start Gen 6, Sure Run Gen 3, Sure Recover Gen 3, Sure Admin, BIOSphere |
| RAM: | 16GB |
| Max RAM Supported: | 64 GB |
| Technology (Memory): | DDR4 SDRAM |
| Technology (Battery): | 4-cell lithium polymer |
| Speed: | 5200 MHz |
| Rated Speed: | 5200 MHz |
| Form Factor: | SO-DIMM 260-pin |
| Slots Qty: | 2 |
| Empty Slots: | 1 |
| Main Storage: | 512GB SSD M.2 2280 PCIe 3.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
Specifications
- SKU: HP246CL5QIQYPNAFAMZ
- Weight (kg): 1
- Certifications: Eco Friendly
- Color: GREY
- Main Material: FINE MATERIAL
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (1)
5/5
5 out of 5
1 verified rating
Comments from Verified Purchases(0)
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
camry hybrid axleproductivity systems bookdaily wear stainlessdash phone holderterminator gaming chairfragrance oriental womenportable bedrail toddlerjewelry making matjazzab silver 100ml216a cyanpromotional item sunglassestoyota tacoma alternatorgrey dell laptopnote 9 speakergalaxy a55 120hzslim bluehydrating snail essencedickies work pantsbreathable lace pantiesadjustable footrest wheelchairshaver cleaning brushsamsung 65 oledcosmetic body lotiondim estrogen balanceinteractive learning productsred accessory pack400s blues31 redchocolate bar onlightweight mat
/product/46/8756493/1.jpg?8158)
Hp EliteBook 845 -AMD RYZEN 5-Upto 4.5GHz-16GB RAM/512GB SSD/AMD Radeon Graphics -WIN 11 PRO+BAG
₦ 530,000
Questions about this product?

/product/46/8756493/1.jpg?8158)
/product/46/8756493/2.jpg?8158)
/product/46/8756493/3.jpg?8158)
/product/46/8756493/4.jpg?8158)
