HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 Pro- Intel Celeron - 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10 Pro+ Mouse & USB LIGHT FOR Keyboard
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 145,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
3.6 out of 5
(8 verified ratings)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 3hrs 57mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 3hrs 57mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
One Year Warranty
Seller Information
RIGHT PRICE
84%Seller Score
270 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Poor
Cancellation Rate: Excellent
Product details
| Product number | |
| Product name | Stream 11 Pro |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4 RAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE SPACE | 64GB SSD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 7 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost |
Specifications
Key Features
KEY FEATURES
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.5GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB SSD
- Ultra SLim
- Windows 10 PRO
Specifications
- SKU: HP246EL0RW8ESNAFAMZ
- Product Line: BETTERMIGHT INTEGRATED SYSTEM
- Model: Stream 11 Pro- Intel Celeron - 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10 Pro+ Mouse & USB LIGHT FOR Keyboard
- Weight (kg): 1.4
- Display Size (inches): 11.0
- Hard Disk (GB): 64
- Internal Memory(GB): 4
- Memory Size (GB): 64
- Processor Type: Intel Celeron
- Operating System: Windows
- Shop Type: Jumia Mall
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (8)
3.6/5
3.6 out of 5
8 verified ratings
Comments from Verified Purchases(2)
5 out of 5
Good
Good
19-01-2026by MICHAEL
Verified Purchase
5 out of 5
Great ????
Portable, simple and great ????
18-07-2025by Uchendu
Verified Purchase
Related results
eva casewire mesh silverb5 diaryfacial detox maskc1 batteryanime coloring bookraspberry cube ps4wide fit whiteabs cutlery organizeroraimo charger blackarmpit odor removerpore refining lotionpromotional clipper packsmodern duvet seteducation magnet setscissors sharpener redsmall packs flourn market scalekids water skislocking waterproof flooringdouble cover greyretail tool kitkojic activation whitevivo v40 litez desk redlogitech k120 keyboardliteride eu 39white blend bottleprinting investmentcharging port repair
/product/46/853524/1.jpg?6778)
Hp Stream 11 Pro- Intel Celeron - 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10 Pro+ Mouse & USB LIGHT FOR Keyboard
₦ 145,000
Questions about this product?

/product/46/853524/1.jpg?6778)
/product/46/853524/2.jpg?6778)
/product/46/853524/3.jpg?6778)
/product/46/853524/4.jpg?6778)
/product/46/853524/5.jpg?6778)
