HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 Intel Celeron D/C 4GB RAM- 64GB SSD WIN 10+ BAG
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 135,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 18hrs 52mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 18hrs 52mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1 Year Warranty
Seller Information
Spectra Communications
64%Seller Score
88 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Average
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Excellent
Product details
- STREAM 11 INCH LAPTOP
- 64GB SSD
- 1TB ONEDRIVE CLOUD SPACE
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
| Product number | |
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| SSD drive | 64GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 4-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 10 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.5GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB SSD
- Ultra SLim
- Windows 10
What’s in the box
LAPTOPCHARGER
Specifications
- SKU: HP246CL3HUJYDNAFAMZ
- Product Line: BETTERMIGHT INTEGRATED SYSTEM
- Model: Intel Celeron
- Weight (kg): 1.85
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
206 big torchnewborn bibs washableair compressor silverthunderbird phone holder6 yards africanentrepreneurial financial managementportable glasses whitepos reddurable gloves blueitel p65cseller listspray bottle nsamsung a54 kickstandtablet repair screensingle belt blackeu 45 loafersdecorative garden ornamentsstanding fan bladesconventional smoke detectormeeting roomswide fit whitefire retardant adapterdress boots womengrace ringwine opener bluecoffee machine pcbclamp multimeter yellowhybrid dual driverround mat bluedeep moisturizing lotion
/product/11/3775412/1.jpg?6509)
Hp Stream 11 Intel Celeron D/C 4GB RAM- 64GB SSD WIN 10+ BAG
₦ 135,000
Questions about this product?

/product/11/3775412/1.jpg?6509)
/product/11/3775412/2.jpg?6509)
/product/11/3775412/3.jpg?6509)
