HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksPROBOOK 11 X360- TOUCHSCREEN Intel PENTIUM 256GB SSD 4GB RAM Windows10 Pro
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 230,000
₦ 375,00039%
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 11hrs 18mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 11hrs 18mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Aso Jack Of Trades
46%Seller Score
12 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
r
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 |
| Microprocessor | Intel® PENTIUM QUAD CORE (Up to 2.9 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE drive | 256GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 4-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 10 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® PENTIUM QUAD CORE® with Intel® UHD Graphics 800 (Up to 2.9 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 256GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 800
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro 64
- 1 Year Warranty
What’s in the box
LAPTOP
CHARGER
MANUAL
Specifications
- SKU: HP246CL7TEAAANAFAMZ
- Product Line: LAPTOPS HQ
- Model: PROBOOK 11 X360
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79 cm
- Weight (kg): 1.6
- Color: GRAY
- From the Manufacturer: <p><i><strong>SELF CARE</strong></i></p>
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
diamond pocket notebookscampus b5 notebooksnotebooks usb flashprinted notebookssmall watercolor notebooksgame design notebookoffice installed notebookminimalist art notebooknotebook 240 g10hp 348 notebookmovable notebook tabsnotebook elegant greysarcastic notebooknotebook bronzenotebook 250 g10black pocket notebooknotebook beigenotebook computer 13silent operation notebooknotebook 4gb silverhybrid notebook hpmarble composition notebookstudent notebook windowsnotebook matte blackbiometric security notebookengineering drawing notebookstudent essentials notebookinterview recorder notebookparis notebookaccounting laptop notebooknotebook and flashlightpodcast laptop notebookideapad notebook graygaming notebook giftlightweight business notebookfunction lock laptop notebookspiral notebooks colored papersamsung notebook 360 promobile notebook computerthick pocket notebook florala5 graph paper notebookhp envy notebook 15t as100 batterydell notebook windows 11hp notebook computer village ikejathin notebook blacknotebook with stereo audiodj music notebooknotebook wireless keyboard compatibilitynotebook 11 adapter compatibilityhp notebook windows 11 pro
/product/72/6386104/1.jpg?7845)
Hp PROBOOK 11 X360- TOUCHSCREEN Intel PENTIUM 256GB SSD 4GB RAM Windows10 Pro
₦ 230,000
₦ 375,00039%
Questions about this product?

/product/72/6386104/1.jpg?7845)
/product/72/6386104/2.jpg?7845)
/product/72/6386104/3.jpg?7845)
/product/72/6386104/4.jpg?7845)
