HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsNotebook 11 Pro G5 TOUCHSCREEN-512GB SSD 4GB RAM- Intel Celeron - Windows 10 Pro + Bag
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 250,000
In stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
4.1 out of 5
(8 verified ratings)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 16mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 16mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
ARKLAND COMPUTER
94%Seller Score
138 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Excellent
Product details
| Product info |
|
| Product name | Notebook 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Celeron (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 512GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
KEY FEATURES
- Intel® Celeron® with Intel® UHD Graphics 600 ( up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 512GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro
- 1 Year Warranty
Specifications
- SKU: HP246CL2G2WZ0NAFAMZ
- Product Line: Arklandtech Integrated System Ltd
- Model: Notebook 11
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
- Color: GREY
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (8)
4.1/5
4.1 out of 5
8 verified ratings
Comments from Verified Purchases(3)
4 out of 5
Good
The battery is good ????.. for now it is ok
10-12-2024by Edwin
Verified Purchase
5 out of 5
I like it
Good at the rate
07-12-2023by Victor
Verified Purchase
5 out of 5
I like it
It works well and the battery is strong
06-10-2023by Jelili
Verified Purchase
Related results
ab wheel redstitched leather shoesmultifunctional textile accessoriessingle burner greyfashion hoodieagricultural water pumpberberine capsulessmall speakers dewaltbattery installation toolsstorage arrayoraimo powercube chargerproduct material detailsmagic trackpad keyboardnice glasses casetech accessory bundlemulti socket redsupply chain trainingmid rise denimgenerator compatibilitypremium engagement ringapple boost mobilem9 plus partsaluminum charging cablenovelty night lightsnail mucin cleansersapil bluecustom name necklaceinteractive tabletop football9pm intense fragrances24 red case
/product/47/9422521/1.jpg?7826)
Hp Notebook 11 Pro G5 TOUCHSCREEN-512GB SSD 4GB RAM- Intel Celeron - Windows 10 Pro + Bag
₦ 250,000
Questions about this product?
/product/47/9422521/1.jpg?7826)
/product/47/9422521/2.jpg?7826)
/product/47/9422521/3.jpg?7826)
