HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsNotebook 11 Pro G5 TOUCHSCREEN-256GB SSD 4GB RAM- Intel Celeron - Windows 10 Pro + Bag
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 220,000
In stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
4.5 out of 5
(6 verified ratings)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 12hrs 14mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 12hrs 14mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1 Year
Seller Information
ARKLAND COMPUTER
94%Seller Score
138 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Excellent
Product details
| Product info |
|
| Product name | Notebook 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Celeron (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 256GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
KEY FEATURES
- Intel® Celeron® with Intel® UHD Graphics 600 ( up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 256GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro
- 1 Year Warranty
What’s in the box
Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide
Specifications
- SKU: HP246CL2M5R24NAFAMZ
- Product Line: Arklandtech Integrated System Ltd
- Model: Notebook 11
- Production Country: China
- Size (L x W x H cm): 12.75 x 8.89 x 0.78 inches
- Weight (kg): 3.31
- Certifications: Suitable For Allergics
- Color: GREY
- Main Material: N/A
- Shop Type: Jumia Mall
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (6)
4.5/5
4.5 out of 5
6 verified ratings
Comments from Verified Purchases(1)
4 out of 5
good
Its aiit a lil slow tho
18-03-2022by Oyin
Verified Purchase
Related results
pomegranate body scrublego garden setdeep moisture therapynewborn cloth diapersjig saw industrialcoffee spoon silvergroove cleaning brushfrosted hard coverpink ladies watchocean spray productsefficiency laptop modelcompatible bladesbold mens watchfarah unisexcrocs accessories cutesolar pumpmulticolored hoop earringscompression sports brasvelvet box necklaceelastic band redactually polzaried sunglassesdesire redgreen swim shortshydrating skincare routineorchid edp 100mlasus 13 inchfamily educational gamespyjama set whitehonda accord speakerspersonal juicer green
/product/58/1522521/1.jpg?7526)
Hp Notebook 11 Pro G5 TOUCHSCREEN-256GB SSD 4GB RAM- Intel Celeron - Windows 10 Pro + Bag
₦ 220,000
Questions about this product?

/product/58/1522521/1.jpg?7526)
/product/58/1522521/2.jpg?7526)
/product/58/1522521/3.jpg?7526)
