Brand: LG | Similar products from LG
₦ 98,950
₦ 105,0006%
In stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
4.3 out of 5
(75 verified ratings)2offers starting from₦ 98,950
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 50mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 50mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
12 MONTHS
Seller Information
Godyeltee Int.
76%Seller Score
583 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Poor
Customer Rating: Average
Cancellation Rate: Excellent
Compare Offers
₦ 135,000
Warranty:
2 Years warranty on product
Product details
| Color | Red |
| Channel | 2.1CH |
| Total Power Output | 40W |
| Front L/R | 10W * 2 |
| Sub-Woofer | 20w |
| Display | Yes |
| USB | Yes |
| SD Card | Yes |
| Blutetooth | Yes |
| FM Radio | Yes |
| Portable in | Yes |
| AV Foramt MP3 | Yes |
| Power | 200~240/50~60Hz |
| Power Consumption | 0.5W↓ |
Specifications
Key Features
- Wireless Audio Streaming
- Bass Volume Control
- FM Radio
- Easy Connectivity
- Bass Blast+
Specifications
- SKU: LG835EA2G7KBGNAFAMZ
- Product Line: Godyeltee Int.
- Model: AUD 72B
- Weight (kg): 20
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (75)
4.3/5
4.3 out of 5
75 verified ratings
Comments from Verified Purchases(39)
5 out of 5
Amazing as it’s small
Small but very mighty
16-12-2025by Rachael Okusanya
Verified Purchase
5 out of 5
very nice
The sound is superb
03-11-2025by Diarua
Verified Purchase
5 out of 5
small but migty
The sound I love it
25-09-2025by Precious
Verified Purchase
Related results
manager black casemetal frame trainerwomen devotional bookfold4 silverextension cable partsbuilding set greenpresentation equipmentoutdoor boots womenquiet fidget toystoyota sienna wiperssamsung t7 capacitysamsung wireless chargereuropean friendly steamerscardboard card gamecrocs carrying bagelastic tie settwo way blacktoiletry bag handleprocessstainless squeeze toolacrylic card displaybackpacking padhome podcast studioultra nourishing oilstring art kitsentrance rug blackbranded merchandise solutionscolor laserjet 4201dnuv resistant displayk40 time attendance
/product/48/1591321/1.jpg?8421)
LG Super XBOOM Home Theatre - 72B
₦ 98,950
₦ 105,0006%
Questions about this product?
/product/48/1591321/1.jpg?8421)
