HomeComputingComputersLaptop AccessoriesSecurity LocksApp Remote Security Fingerprint Face Recognition Smart Home Door Lock With Camera View for Front Door
Tuya App Remote Security Fingerprint Face Recognition Smart Home Door Lock With Camera View for Front Door
Brand: Tuya | Similar products from Tuya
₦ 230,000
Few units left
+ shipping from ₦ 750 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
5 out of 5
(1 verified rating)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 750
Ready for pickup between 03 April and 06 April if you place your order within the next 10hrs 16mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 1,710
Ready for delivery between 03 April and 06 April if you place your order within the next 10hrs 16mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
ALADE ENTERPRISE
82%Seller Score
121 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Average
Customer Rating: Average
Cancellation Rate: Excellent
Product details
Tuya Security Fully Automatic Smart Lock
3dl Face Recognition Biometric Lock Home
Fingerprint Password Lock
Product Description:
High strength aluminium alloy material, corrosion resistance.
reusable charging lithium battery power supply, environmental protection.
After closing the door, the latch will pop out and lock
automatically.
The door can be opened with key in any condition.
V If battery is power off, there is USB port as emergency charge.
One-Touch-Access Biometric Fingerprint sensor on the reader, gives you the best security experience.
Specifications
Key Features
| Door Type | Wood door, Steel door, Stainless Steel door, Aluminum door, Brass door |
| Place of Origin | China |
| Guangdong | |
| Brand Name | TYSH |
| Data Storage Options | Cloud |
| Network | wifi |
| Unlock way | Face recognition+APP+Fingerprint+Password+IC card+Key |
| Optional features | Face ID/Cat's eye |
| Style | Mordern |
| Material | aluminium alloy |
| Battery | 4200mAh lithium battery |
| APP | Tuya Smart App |
| Power supply | TYPE-C port |
| Mortise | 6068/240*24mm |
| Door thickness | 35-120mm |
| Suitable for Doors | Wooden Door+steal Door |
What’s in the box
Smart door lock with accessories
Specifications
- SKU: TU349EA6TFFG5NAFAMZ
- Product Line: ALADE ENTERPRISES
- Model: X9
- Production Country: China
- Weight (kg): 7
- Color: black
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (1)
5/5
5 out of 5
1 verified rating
Comments from Verified Purchases(0)
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
storage seating cubesmug wraps setapple air tagsholiday kitchen essentialspu case greensalon hairdress watch bandsstack lunch boxa9 dome cameraplastic free packagingpaper ice packpreparty favor bagsclear purse organizerroot strengtheningseller support ringhealthy looking weftsoriginal tecno batterysophisticated unisex perfumelaundry odor removersugar free ensuretransparent pc casewooden braid beadspink cotton scarfbooks on meditationbook pairingsscaling templatesusb hub furnituredigital minimalism bookindustrial valvesinfinix hot 50
/product/12/2257814/1.jpg?0908)
Tuya App Remote Security Fingerprint Face Recognition Smart Home Door Lock With Camera View for Front Door
₦ 230,000
Questions about this product?
/product/12/2257814/1.jpg?0908)
/product/12/2257814/2.jpg?0908)
/product/12/2257814/3.jpg?0908)
/product/12/2257814/4.jpg?0908)
/product/12/2257814/5.jpg?0908)
/product/12/2257814/6.jpg?0908)
/product/12/2257814/7.jpg?0908)
