Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 150,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
2.7 out of 5
(3 verified ratings)2offers starting from₦ 150,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 44mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 44mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
ABLE GOD 01
60%Seller Score
89 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Poor
Cancellation Rate: Excellent
Compare Offers
₦ 170,000
Sold by: ARITECH COMPUTER | Seller Score: 66%
Warranty:
1yr
Product details
| Product number |
|
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB -2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron Processor
- GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB
- Ultra SLim
- Windows 10 home
Specifications
- SKU: HP246CL31W9UQNAFAMZ
- Product Line: ABLE GOD 01
- Model: Stream 11 pro
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
- Color: BLACK
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (3)
2.7/5
2.7 out of 5
3 verified ratings
Comments from Verified Purchases(2)
1 out of 5
Bad product
It got spoilt within a month
29-09-2023by Chima Amadi
Verified Purchase
5 out of 5
Nice product
Very fast and portable Sleek ????
31-08-2023by Adetula Olalekan
Verified Purchase
Related results
pdrn pink creamcase with precisionantioxidant hair oilsilk tie pinkstainless steel babysuper sticky notestowel barelitebook 840 dockingtoddler hat setemergency kit redsolar camera installerbusiness strategy bookswatch organizer brownsupporting documents storagecooling tank topsglutathione capsules pinkmilkshake transparentabs plastic drillnew leaf productsheavy duty ratchetwelding electrodes kitmagic cream acnehp 304a yellowblue bandana cottonsamsung m52 blackpink fashion bookslightweight clutch pursepractical fashion accessorychild life multivitaminfabric display kit
/product/84/5839061/1.jpg?9686)
Hp Stream 11 Pro Intel Celeron 4GB RAM- 64GB WIN 10
₦ 150,000
Questions about this product?
/product/84/5839061/1.jpg?9686)
/product/84/5839061/2.jpg?9686)
