HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 Pro- Intel Celeron - 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10 Pro
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 200,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 5hrs 54mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 5hrs 54mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Tee&Gee
9 Followers
Seller Performance
This seller does not have enough history for us to evaluate his performance yet
Product details
| Product number |
|
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.5GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB SSD
- Ultra SLim
- Windows 10 PRO
Specifications
- SKU: HP246CL56EV17NAFAMZ
- Product Line: Tee&Gee
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.1
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
4 speed handheldspeaker cloth adhesivemarketing psychology bookskinning tool includedmarket wizards booksxl bubu orangephilips doorbell cameraaccessory match wristwatchdemolition breaker partsstyle eyeglasses framescotton apple capsystem health monitoringsoft toilet paperhigh productivity laptopred christmas ballssmartwatch adventure sportsangle grinder orangeseller maturity modelburgundy pullover hoodiewide shoulder strapayurveda powderswaterproof vans shoesunisex amber fragrancealuminium fabricationpremium aluminium ultrabookabs plastic casepressure cooker indianmobile wifi whitedaring greatly audiobooknike running headband
/product/13/1019793/1.jpg?9888)
Hp Stream 11 Pro- Intel Celeron - 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10 Pro
₦ 200,000
Questions about this product?

/product/13/1019793/1.jpg?9888)
/product/13/1019793/2.jpg?9888)
/product/13/1019793/3.jpg?9888)
