HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 PRO Intel Celeron 4GB RAM- 64GB SSD WIN 10 + USB LIGHT FOR KEYBOARD
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 172,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)29offers starting from₦ 172,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 2hrs 15mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 2hrs 15mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
RIG TECH
72%Seller Score
85 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Very Poor
Compare Offers
See all offersProduct details
- STREAM 11 INCH LAPTOP
- 64GB SOLID STATE DRIVE
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
| Product number | |
| Product name | Stream 11 PRO |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 7 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB SOLID STATE DRIVE
- Ultra SLim
- Windows 10 home
Specifications
- SKU: HP246CL42PK1NNAFAMZ
- Product Line: RIG TECH
- Model: Stream 11
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
n carpentry toolssoundproof draft stoppermodern minimalist lampdisplayport monitor switchred led flashlightcraftsman pressure washerpositioning phone casea35 brownplay doh sizesleather seats 4runnefrbottle press blackflip4 purplebaby grooming essentialsbulk purchase watchspare coversolar kit goldglass lifefactory waterbottlesmanager black casedurable abs casingsport trend sunglassesrosemary conditionertechnic legos setsretro looking projectorsurround sound tvbrushed plate silvermirascreen donglesynthetic fiber goldpet vacuum bluetowing rope redclear case origin
/product/46/4163152/1.jpg?2681)
Hp Stream 11 PRO Intel Celeron 4GB RAM- 64GB SSD WIN 10 + USB LIGHT FOR KEYBOARD
₦ 172,000
Questions about this product?

/product/46/4163152/1.jpg?2681)
/product/46/4163152/2.jpg?2681)
