HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 Laptop- Intel Celeron - 64GB SSD 4GB RAM Windows 10 PRO+
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 200,000
In stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Variation available
5offers starting from₦ 200,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 5hrs 55mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 5hrs 55mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Tee&Gee
9 Followers
Seller Performance
This seller does not have enough history for us to evaluate his performance yet
Compare Offers
See all offersProduct details
| Product name | Stream 11 Pro |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4 RAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE SPACE | 64GB SSD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.71.78 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- STREAM 11
- INTEL CELERON FAST PROCESSOR
- 64GB STORAGE SPACE
- 4GB RAM
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Thinner, Lighter Design
- Fast, Durable And Mobile
- Cloud service: Dropbox 1
- Optical drive: Optical drive not included
- Display: 39.6 cm (15-INCH") diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge, BrightView, 220 nits, 45% NTSC
- Graphics: Integrated: Intel® HD Graphics
- Ports
- 1 AC smart pin
- 1 headphone/microphone combo
- Expansion slots
- 1 multi-format SD media card reader
- Camera: True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones
- Audio features: Dual speakers
- Network interface: Integrated 10/100/1000 GbE LAN
- Wireless: Realtek RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 combo
- Power supply type
- 45 W Smart AC power adapter
- Battery type: 4-cell, 41 Wh Li-ion
- Supports battery fast charge: approximately 50% in 45 minutes
- Battery weight: 210 g
- Battery life: Up to 8 hours and 15 minutes 3
- Maximum Battery Life Video Playback: Up to 6 hours and 45minutes 10
- Energy efficiency
- ENERGY STAR® certified
- EPEAT® Silver registered
- Dimensions (W x D x H): 35.85 x 24.2 x 1.99 cm
- Weight: Starting at 1.78 kg
- Product design: Paint cover and base finish, vertical brushing pattern with IMR cover and keyboard frame
Specifications
- SKU: HP246CL88S8QCNAFAMZ
- Weight (kg): 1.78
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
vacuum mug yellowvogue rouge perfumecotton elastane chinospilates mat bluesamsung tv camerainfant pacifierrosy tinted balmquartz white pearlsamsung a9 smartseller rated beltclassic ceramic bowlsnight running flashlightblue activ shoesradish seedsvehicle emergency kitmodern phone casechild nasal sprayse7240 blackmagnetic charging neckbandpink white mousepadsilk bow tietraditional wear fabricniacinamide milk serumhp office graycoat hanger browndurable casing designmug wraps setherbal extract conditioneruniversal faucet extensionwhite relaxed jeans
/product/98/4840204/1.jpg?7885)
Hp Stream 11 Laptop- Intel Celeron - 64GB SSD 4GB RAM Windows 10 PRO+
₦ 200,000
Questions about this product?

/product/98/4840204/1.jpg?7885)
/product/98/4840204/2.jpg?7885)
/product/98/4840204/3.jpg?7885)
