HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 Laptop- Intel Celeron - 64GB SSD 4GB RAM Windows 10 PRO
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 200,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)4offers starting from₦ 200,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 2hrs 24mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 2hrs 24mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Tee&Gee
9 Followers
Seller Performance
This seller does not have enough history for us to evaluate his performance yet
Compare Offers
See all offersProduct details
| Product number | |
| Product name | Stream 11 Pro |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4 RAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE SPACE | 64GB SSD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.78 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- STREAM 11 NOTEBOOK
- INTEL CELERON FAST PROCESSOR
- 64GB STORAGE SPACE
- 4GB RAM
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Thinner, Lighter Design
- Fast, Durable And Mobile
- Cloud service: Dropbox 1
- Optical drive: Optical drive not included
- Display: 39.6 cm (15-INCH") diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge, BrightView, 220 nits, 45% NTSC
- Graphics: Integrated: Intel® HD Graphics
- Ports
- 1 AC smart pin
- 1 headphone/microphone combo
- Expansion slots
- 1 multi-format SD media card reader
- Camera: True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones
- Audio features: Dual speakers
- Network interface: Integrated 10/100/1000 GbE LAN
- Wireless: Realtek RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 combo
- Power supply type
- 45 W Smart AC power adapter
- Battery type: 4-cell, 41 Wh Li-ion
- Supports battery fast charge: approximately 50% in 45 minutes
- Battery weight: 210 g
- Battery life: Up to 8 hours and 15 minutes 3
- Maximum Battery Life Video Playback: Up to 6 hours and 45minutes 10
- Energy efficiency
- ENERGY STAR® certified
- EPEAT® Silver registered
- Dimensions (W x D x H): 35.85 x 24.2 x 1.99 cm
- Weight: Starting at 1.78 kg
- Product design: Paint cover and base finish, vertical brushing pattern with IMR cover and keyboard frame
What’s in the box
- Stream 11
- User manual
- Power pack
Specifications
- SKU: HP246CL84FOM2NAFAMZ
- Weight (kg): 1.78
- Color: Grey
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
smartphone to tvaxe africasolar monitoringdeskjet 2320 white50w ledbrown patches carpetseiko bandsplumping lip oilgenerational silver necklacewater bottle yellowultrabook essentials packblack deluxe caselarge printer cartspumpkin seeds green30ml oil perfumeafrican fabric orangewomen 360 redworkout recovery soakblue sky mugdigital multimeter pocketthink by bossa34 45w adapterwealth mindset booksspd shoes womenfolding crutchesinsulated mug yellowgenerator actuatorhome pressure washerheavy duty cartspro folio black
/product/91/1796104/1.jpg?5606)
Hp Stream 11 Laptop- Intel Celeron - 64GB SSD 4GB RAM Windows 10 PRO
₦ 200,000
Questions about this product?

/product/91/1796104/1.jpg?5606)
/product/91/1796104/2.jpg?5606)
/product/91/1796104/3.jpg?5606)
