HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsSTREAM 11, INTEL CELERON, 4GB RAM,64GBSSD WINS 10+BAG
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 140,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
1 out of 5
(1 verified rating)9offers starting from₦ 140,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 38mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 38mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
KAY ULTIMATE
90%Seller Score
92 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Excellent
Compare Offers
See all offers₦ 200,000
Sold by: ULTIMATETECH 01 | Seller Score: 60%
₦ 200,000
Sold by: ULTIMATETECH 01 | Seller Score: 60%
₦ 200,000
Sold by: ULTIMATETECH 01 | Seller Score: 60%
Product details
| roduct number | |
| Product name | Stream 11 Pro |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4 RAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE SPACE | 64GB SSD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- STREAM 11 NOTEBOOK
- INTEL CELERON FAST PROCESSOR
- 64GB STORAGE SPACE
- 4GB RAM
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Thinner, Lighter Design
- Fast, Durable And Mobile
- Cloud service: Dropbox 1
- Optical drive: Optical drive not included
- Display: 39.6 cm (15-INCH") diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge, BrightView, 220 nits, 45% NTSC
- Graphics: Integrated: Intel® HD Graphics
- Ports
- 1 AC smart pin
- 1 headphone/microphone combo
- Expansion slots
- 1 multi-format SD media card reader
- Camera: True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones
- Audio features: Dual speakers
- Network interface: Integrated 10/100/1000 GbE LAN
- Wireless: Realtek RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 combo
- Power supply type
- 45 W Smart AC power adapter
- Battery type: 4-cell, 41 Wh Li-ion
- Supports battery fast charge: approximately 50% in 45 minutes
- Battery weight: 210 g
- Battery life: Up to 8 hours and 15 minutes 3
- Maximum Battery Life Video Playback: Up to 6 hours and 45minutes 10
- Energy efficiency
- ENERGY STAR® certified
- EPEAT® Silver registered
- Dimensions (W x D x H): 35.85 x 24.2 x 1.99 cm
- Weight: Starting at 1.78 kg
- Product design: Paint cover and base finish, vertical brushing pattern with IMR cover and keyboard frame
Specifications
- SKU: HP246CL7757F4NAFAMZ
- Product Line: KAY ULTIMATE
- Weight (kg): 0.1
- Color: grey
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (1)
1/5
1 out of 5
1 verified rating
Comments from Verified Purchases(0)
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
angel redcase synthetic blackprofessional aromatherapy oilsbeard scissorsaaa battery headlampips lcd monitorbrown eva slippermini tote bagmermaid books kidsbrown braided beltsolar inverter brandssmart remote silverauthentic lip balmsparticle board racketextended recording cameraplacemat whitedesign t shirtmicro sd silverredmi 13 greyeco friendly bundlesfingerprint watchnatural wig greysummer glow lotionlarge battery smartphonethermal laptop padptz cam whites21 slim casevitex 820mg capsuleslightweight radiopixel watch straps
/product/35/2634404/1.jpg?9065)
Hp STREAM 11, INTEL CELERON, 4GB RAM,64GBSSD WINS 10+BAG
₦ 140,000
Questions about this product?
/product/35/2634404/1.jpg?9065)
/product/35/2634404/2.jpg?9065)
/product/35/2634404/3.jpg?9065)
