HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksStream 11 Intel Celeron 4GB RAM-64GB SSD WIN10+USB LIGHT + BAG
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 144,000
₦ 250,00042%
3 units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)4offers starting from₦ 144,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 1hrs 57mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 1hrs 57mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Emma's Technologies
New Seller
Be the first to follow
Seller Performance
This seller does not have enough history for us to evaluate his performance yet
Compare Offers
See all offers₦ 144,000
Sold by: Emma's Technologies | New Seller
₦ 144,000
Sold by: Emma's Technologies | New Seller
₦ 144,000
Sold by: Emma's Technologies | New Seller
Product details
| Product number |
|
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB HDD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB SSD DRIVE
- Ultra SLim
- Windows 10 home
What’s in the box
- charger
- laptop
- manual
- Free Laptop bag
Specifications
- SKU: HP246CL6NONH3NAFAMZ
- Product Line: Emma's Technologies
- Model: Hp Stream 11
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.1kg
- Certifications: Eco Friendly
- Color: SILVER
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
linen shoulder bagtea bagging machineadidas clogs menhikvision cctv whiteredmi 15celegant lace mosquitopremium cashmere fabricplastic housing washertrading systems booksround tray moldkeffiyeh scarf black350 watt solarholistic baby carey03 4gb 64gbwomens sneakers sizesnatural volume boostblackhead eliminating tonersprinkler installerstone balancing lotionsilicone grip multicolourtoner gift setbeanie motorcycle helmetstoddler highchair whitesqueeze bottle whiteergonomic office storageservice kitvolleyball clothing womenlifestyle polo blackpack plate holderindustrial safety welding
/product/02/5783914/1.jpg?7112)
Hp Stream 11 Intel Celeron 4GB RAM-64GB SSD WIN10+USB LIGHT + BAG
₦ 144,000
₦ 250,00042%
Questions about this product?

/product/02/5783914/1.jpg?7112)
/product/02/5783914/2.jpg?7112)
/product/02/5783914/3.jpg?7112)
