HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 Intel Celeron 4GB RAM- 32GB HDD WIN 10+ 32GB FLASH
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 140,000
Some variations with low stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
5 out of 5
(1 verified rating)Variation available
2offers starting from₦ 140,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 16hrs 16mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 16hrs 16mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
prosper tech
38%Seller Score
65 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Very Poor
Compare Offers
₦ 140,000
Sold by: prosper tech | Seller Score: 38%
Warranty:
1yr
Product details
| Product info |
|
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 32GB HDD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 5 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 4 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 2GB RAM,
- 32GBHARD DRIVE + 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Ultra SLim
- Windows 10 home
- 4GB RAM
- Thinner, Lighter Design
- Fast, Durable And Mobile
Specifications
- SKU: HP246CL2VG8IPNAFAMZ
- Product Line: Prosper tech
- Model: Stream 11
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (1)
5/5
5 out of 5
1 verified rating
Comments from Verified Purchases(1)
5 out of 5
Nice
Everything's okay. It's what I wanted. Thank you.
21-03-2024by Ola
Verified Purchase
Related results
raf ice makerprinted travel mugremote cosmetic holderchristian sauvage edts23 ultra greenportable neck exerciserpomegranate scrubunique designer earringsgenerator product customizationmicrosoft surface laptoptravel booksretinol tonercommercialization on displaytravel scent pumpniacinamide skin serummeasurement tools supportedhp 410a tonertcl qled hdrmt3608 moduleconferencing webcamtriple black pendantpeeling oil brighteningblue vegetable cutterparts lightning cableflocked air mattress200 ansi projectormulticolore foambasket hanger highwolf brooch suitmarine gold jewelry
/product/73/7579851/1.jpg?1785)
Hp Stream 11 Intel Celeron 4GB RAM- 32GB HDD WIN 10+ 32GB FLASH
₦ 140,000
Questions about this product?
/product/73/7579851/1.jpg?1785)
/product/73/7579851/2.jpg?1785)
