HomeElectronicsCamera & PhotoVideo SurveillanceSurveillance CamerasSimulated CamerasSkyvision 9 eyes Solar street light with v380 ptz camera
₦ 155,000
₦ 355,00056%
In stock
+ shipping from ₦ 950 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Variation available
Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 950
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 20hrs 23mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 1,710
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 20hrs 23mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Dunapro Tech
70%Seller Score
3 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Poor
Cancellation Rate: Excellent
Product details
The 9‑Eyes solar street light with a V380 PTZ camera merges high‑output LED lighting with intelligent surveillance into a self‑powered package. With remote access, active motion tracking, two-way communication, and reliable power from solar charging, it’s perfect for securing outdoor spaces in both urban and off-grid settings.
Specifications
Key Features
| Feature | Specification |
|---|---|
| LED Power | ~180W (180 × 2835 LEDs) |
| Solar Panel | 16W–24W |
| Battery Capacity | 8,000–18,000 mAh |
| Camera Resolution | Dual 4MP (4MP+4MP), some models 5MP/8MP |
| Pan/Tilt Range | 355° horizontal, 90° vertical |
| Night Vision LED Range | Up to 20–30 m |
| Detection | PIR + Radar or AI Human Detection |
| Two-Way Audio | Yes (built-in speaker + mic) |
| Connectivity | 4G SIM and/or 2.4GHz Wi‑Fi |
| Storage | TF card (≤256 GB), Cloud option |
| Weather Rating | IP65–IP66 |
| Installation | Solar-powered, no external cabling |
Specifications
- SKU: BR617CM83KR5XNAFAMZ
- Weight (kg): 0.2
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
402 blacktemperature resistant cableshoe cream beigemoisturizing conditioning gelstand accessories nilkinpoultry incubator 64smart control panelsalon wig collectionabs material blowersneakers size 41orthodontic wax protectivetrending scalpgray sock organizerone size lingeriecyan sunglasseswster redsurfing cameras headbandgrey pearl necklacewaterproof jewelryremote signal repeaters24 navy case17 inch boardlong lasting ultrabooknautical floor lampinstallment not usedrecyclable packagingmetal double cylinderinstant love perfumekids guitar redipad a16 cases
/product/89/7365814/1.jpg?1203)
Sky Vision Skyvision 9 eyes Solar street light with v380 ptz camera
₦ 155,000
₦ 355,00056%
Questions about this product?
/product/89/7365814/1.jpg?1203)
