HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsProBook 11 X360-TOUCH- Intel Pentium 128GB HDD 4GB RAM W10 P
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 199,999
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)3offers starting from₦ 199,999
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 03 April and 06 April if you place your order within the next 21hrs 55mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 03 April and 06 April if you place your order within the next 21hrs 55mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Bellyfriendly stores
92%Seller Score
79 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Average
Cancellation Rate: Excellent
Compare Offers
₦ 199,999
Sold by: Feskay Stores | Seller Score: 66%
₦ 199,999
Sold by: Feskay Stores | Seller Score: 66%
Product details
| |
| Product name | PROBOOK 11 INCHES |
| Microprocessor | Intel® Pentium (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 128GB HDD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® pentium® with Intel® UHD Graphics 600 (1.1 GHz base frequency, up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 128 GB HDD
- Integrated Intel® UHD Graphics 800
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro 64
- 1 Year Warranty
Specifications
- SKU: HP246CL6DEM8CNAFAMZ
- Product Line: Bellyfriendly stores l
- Model: probook11
- Weight (kg): 0.1
- Color: black
- Shop Type: Jumia Mall
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
casque gaming prolattafa yaramagic walletmousuf warditote handbag greycouples bracelet browndesigner vasecompact set bluedaily inspirationlogitech m90 selleromnidirectional lavalier microphonesilicone adhesive removerfitting sports braadidas skatebaording shoesergonomic trimmer handleimpact wrench redstainless high precisiongender neutral fragrancesbeta carotene blackyellow heaterhead tennis racketplus size trouserscamry tail lightselectric drill grinderjadore dior 100ml3d headset blackmale grooming essentialscashmere beigebaking brush greenkit promotional events
/product/85/3140603/1.jpg?5042)
Hp ProBook 11 X360-TOUCH- Intel Pentium 128GB HDD 4GB RAM W10 P
₦ 199,999
Questions about this product?

/product/85/3140603/1.jpg?5042)
