HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsProBook 11 X360 TOUCH INTEL CORE I5 1TB SSD- 8GB RAM Windows 11+ 64GB FLASH &BAG
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 800,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)30offers starting from₦ 800,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 03 April and 06 April if you place your order within the next 9hrs 18mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 03 April and 06 April if you place your order within the next 9hrs 18mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1 Year Warranty
Seller Information
DEESOURCETECH
4 Followers
Seller Performance
This seller does not have enough history for us to evaluate his performance yet
Compare Offers
See all offers₦ 800,000
Sold by: DEESOURCETECH
Warranty:
1 Year Warranty
₦ 800,000
Sold by: DEESOURCETECH
Warranty:
1 Year Warranty
₦ 800,000
Sold by: DEESOURCETECH
Warranty:
1 Year Warranty
Product details
| |
| Product name | PROBOOK 11 |
| Microprocessor | Intel® CORE i5-8520U (Up to 3.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 8GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE drive | 1TB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11-INCH") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 4-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 10 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features & SOFT WARES | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost SOFTWARES Discover HP Touchpoint Manager Windows 11 Recovery Manager Windows 11 Push Button Reset Recovery HP Support Assistant HP PC Hardware Diagnostics UEFI HP Communication Recovery Tool HP ePrint HP e-Service HP CoolSense HP System Event Utility CyberLink Power Media Player CyberLink PowerDirector Adobe® Shockwave® Player |
Specifications
Key Features
- Intel® CORE i5-8520U (Up to 3.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 8 GB DDR4-2400 SDRAM
- 1TB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 11
- 1 Year Warranty
What’s in the box
- CHARGER
- LAPTOP
- MANUAL
Specifications
- SKU: HP246CL5LRCSSNAFAMZ
- Product Line: Mayorstore15
- Model: Hp ProBook 11 X360 TOUCH INTEL CORE I5 1TB SSD- 8GB RAM Windows 11+ 32GB FLASH & BAG
- Weight (kg): 1.6
- Shop Type: Jumia Mall
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
ceramic vase silverlego battle packshockproof sleeve blackmulti color highchaircustom laptop backpackmixing bowl greyniacinamide 30mlmissionproduct lighting kitdelta worldinfantino booster seatluxury handbagclay face scrubmicrophone duo blacktongkat ali powderbold print tshirtlattafa ekhtiari edphonor x9c transparentrotating faucet filterstriped knitted dressultra 49mmy6 2019 black5l tank generatortablet to tvoxo smart sealkojic soap pinkblack spruce oilcommunication headsetprocessx8 smartwatch red
/product/38/8791163/1.jpg?8725)
Hp ProBook 11 X360 TOUCH INTEL CORE I5 1TB SSD- 8GB RAM Windows 11+ 64GB FLASH &BAG
₦ 800,000
Questions about this product?
/product/38/8791163/1.jpg?8725)
/product/38/8791163/2.jpg?8725)
/product/38/8791163/3.jpg?8725)
