HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsProBook 11 X360 TOUCH INTEL CORE I5 128GB SSD- 8GB RAM Windows 11+ 32GB FLASH
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 310,000
In stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)2offers starting from₦ 310,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 03 April and 06 April if you place your order within the next 10hrs 30mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 03 April and 06 April if you place your order within the next 10hrs 30mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
HYZOTECH INTEGRATED SYSTEM LIMITED
98%Seller Score
8 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Cancellation Rate: Excellent
Compare Offers
₦ 310,000
Sold by: HYZOTECH INTEGRATED SYSTEM LIMITED | Seller Score: 98%
Product details
| uct info |
|
| Product name | PROBOOK 11 |
| Microprocessor | Intel® CORE i5-8520U (Up to 3.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 8GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE drive | 128GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11-INCH") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 4-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 10 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features & SOFT WARES | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost SOFTWARES Discover Touchpoint Manager Windows 11 Recovery Manager Windows 11 Push Button Reset Recovery Support Assistant PC Hardware Diagnostics UEFI Communication Recovery Tool ePrint e-Service System Event Utility CyberLink Power Media Player CyberLink PowerDirector Adobe® Shockwave® Player |
Specifications
Key Features
ProBook 11 X360
- TOUCH
- INTEL CORE I5
- 128GB SSD-
- 8GB RAM
- Windows 11
- + 32GB FLASH
Specifications
- SKU: HP246CL83MXPZNAFAMZ
- Product Line: HYZOTECH INTEGRATED SYSTEM LIMITED
- Weight (kg): 2
- Color: grey
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
luxury fashion watchchaine acier inoxydablerazer speaker barstainless steel icingsaheb intense edpuniversal tripodbling link braceletfood service chillergreen kitchenmicrofiber blanketluxury leather wallettcl 55 androidmesh nebulizer blueorganic natural hairspraypink shoes menbamboo disposable platesgentle on hairinhome wireless powerboosttestosterone supplement capsulessamsung m62 blackzero makeup removerelectronics storesmagnetic magsafe accessoryelitebook workstation laptopcar wifi mifimicrofiber strip silverplastic casserole black5gbps data cablebench caplace with clips
/product/89/8383914/1.jpg?0331)
Hp ProBook 11 X360 TOUCH INTEL CORE I5 128GB SSD- 8GB RAM Windows 11+ 32GB FLASH
₦ 310,000
Questions about this product?
/product/89/8383914/1.jpg?0331)
/product/89/8383914/2.jpg?0331)
/product/89/8383914/3.jpg?0331)
