HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsProBook 11 X360- TOUCH Intel Celeron 128GB 4GB RAM WIN10 Pro+32GB FLASH & USB LIGHT FOR KEYBOARD
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 210,000
In stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 03 April and 06 April if you place your order within the next 8hrs 31mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 03 April and 06 April if you place your order within the next 8hrs 31mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
IFEATURE
96%Seller Score
73 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Excellent
Product details
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Celeron (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 128GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
KEY FEATURES
- Intel® Celeron® with Intel® UHD Graphics 600 ( up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 128GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro 64
- 1 Year Warranty
Specifications
- SKU: HP246CL20SFFCNAFAMZ
- Product Line: Arklandtech Integrated System Ltd
- Model: Probook 11 Convertible
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
multipurpose rubber matscases hardware drumappetite control tabletsoppo a5 greeninvisible waist packswivel chair creamchaussures cuirdiaper bag backpackzimaya blackinvisalign cleaning crystalscore workout ballwild harvest ashwagandhahugo boss watchtextured bracelet menschopping board beigeminimalist soft rugchef apron blackladies crystal watchpro keyboard blacklg snh5 blackgold lego chainl theanin capsulesmasculine scent2 piece watchadhesive spice rackpremium caseglasses hexagonal americana23 45w adapternail strengthening solutiondesigner mini backpack
/product/22/2587121/1.jpg?9014)
Hp ProBook 11 X360- TOUCH Intel Celeron 128GB 4GB RAM WIN10 Pro+32GB FLASH & USB LIGHT FOR KEYBOARD
₦ 210,000
Questions about this product?
/product/22/2587121/1.jpg?9014)
/product/22/2587121/2.jpg?9014)
/product/22/2587121/3.jpg?9014)
/product/22/2587121/4.jpg?9014)
