HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsProBook 11 X360- TOUCH Intel Celeron 128GB 4GB RAM WIN 10 Pro
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 195,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)4offers starting from₦ 195,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 3hrs 54mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 3hrs 54mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Tee&Gee
9 Followers
Seller Performance
This seller does not have enough history for us to evaluate his performance yet
Compare Offers
See all offersProduct details
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Celeron (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 128GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- ntel® Celeron® with Intel® UHD Graphics 600 ( up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 128GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro
- 1 Year Warranty
Specifications
- SKU: HP246CL64GUU3NAFAMZ
- Product Line: Tee&Gee
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
iphone 14 renewedaudi door lightsjeep toy carx9 pro 2bakuchiol eye creamvalentines gold braceletfresh bluetrue classic jeansuniversal fit framecamera gearsolar farm panelsteam tracksuit setsamsung camera bluematte armor casehuawei watch gt4personalized hat printingsqueeze bottle whitewedding styling servicedrawer black dressermosquito racket yellowmicrophone marketcooled motorcycle helmetvaseline gelgrandeur edpdove goldsamsung s95d 55inchsilky gel washaccord leather seatsoud parfum extracttactical hunting flashlight
/product/70/3019793/1.jpg?0245)
Hp ProBook 11 X360- TOUCH Intel Celeron 128GB 4GB RAM WIN 10 Pro
₦ 195,000
Questions about this product?

/product/70/3019793/1.jpg?0245)
/product/70/3019793/2.jpg?0245)
/product/70/3019793/3.jpg?0245)
