HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNetbooksProBook 11 X360- TOUCH- 256GB SSD/4GB RAM- Intel Celeron Quad Core +Mouse &USB Light
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 235,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
4 out of 5
(1 verified rating)2offers starting from₦ 235,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 03 April and 06 April if you place your order within the next 1hrs 29mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 03 April and 06 April if you place your order within the next 1hrs 29mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
Multiprocessor Accessories
92%Seller Score
121 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Average
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Excellent
Compare Offers
₦ 235,000
Sold by: Multiprocessor Accessories | Seller Score: 92%
Warranty:
1yr
Product details
Product details
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 |
| Microprocessor | Intel® CELERON QUAD CORE (Up to 2.9 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE drive | 256GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11-INCH") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 4-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 10 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
Specifications
Key Features
- Intel® CELERON QUAD CORE® with Intel® UHD Graphics 800 (Up to 2.9 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 256GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 800
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro 64
- 1 Year Warranty
Specifications
- SKU: HP246CL4UFINGNAFAMZ
- Product Line: BETTERMIGHT
- Model: ProBook 11 X360
- Weight (kg): 1.8
- Main Material: Plastic
- Shop Type: Jumia Mall/Food
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (1)
4/5
4 out of 5
1 verified rating
Comments from Verified Purchases(0)
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
business casual shirtrolling gardening cartgalaxy s10 greenparaffin bath machinepraying kid bookcelebrity men fragrancesnatural black weftsultra absorbent padssolar balloon lightsinline skates orangesolar monitoring kitcore workout balloraimo powerdock 15ws22 magnetic bluebusiness communication skillselitebook 820 g4multi device routergoods received radiodermocosmetic spf sunscreencompatibility stickertactical maskapricot scrub unisexnon fragrance deodorantaluminium converter blackchromatography paper tlclexus gx460 blackhdd backup laptopbone health capsulecotton teddy bearseamless bra white
/product/92/9771962/1.jpg?8017)
Hp ProBook 11 X360- TOUCH- 256GB SSD/4GB RAM- Intel Celeron Quad Core +Mouse &USB Light
₦ 235,000
Questions about this product?
/product/92/9771962/1.jpg?8017)
/product/92/9771962/2.jpg?8018)
/product/92/9771962/3.jpg?8018)
/product/92/9771962/4.jpg?8018)
/product/92/9771962/5.jpg?8018)
