HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksProBook 11 X360- TOUCH- 128GB SSD/4GB RAM +Mouse &USB Light
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 210,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)49offers starting from₦ 210,000
See More OffersPromotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 19hrs 55mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 19hrs 55mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
unlimited gadgaet
70%Seller Score
11 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Excellent
Compare Offers
See all offers₦ 210,000
Sold by: unlimited gadgaet | Seller Score: 70%
₦ 210,000
Sold by: unlimited gadgaet | Seller Score: 70%
₦ 210,000
Sold by: unlimited gadgaet | Seller Score: 70%
Product details
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 |
| Microprocessor | Intel® CELERON QUAD CORE (Up to 2.9 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE drive | 128GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11-INCH") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 4-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 10 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features & SOFT WARES | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost SOFTWARES Discover HP Touchpoint Manager Windows 10 Recovery Manager Windows 10 Push Button Reset Recovery HP Support Assistant HP PC Hardware Diagnostics UEFI HP Communication Recovery Tool HP ePrint HP e-Service HP CoolSense HP System Event Utility CyberLink Power Media Player CyberLink PowerDirector Adobe® Shockwave® Player |
Specifications
Key Features
- Intel® CELERON QUAD CORE® with Intel® UHD Graphics 800 (Up to 2.9 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 128GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 800
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro 64
- 1 Year Warranty
Specifications
- SKU: HP246CL7XHYPZNAFAMZ
- Weight (kg): 1.69
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
tool kit recommendationsshahd women perfumebody salt scrubpd qc chargerplastic piggy blueelegant timepiece goldbrown musk fragranceoud carhayaati rose perfumesamsung fold bluetripod accessorydior perfume jadorecar model compatibleschool game packgalaxy a14 packquality rca cablesanti aging skincareeducation accountindustrial saw supplyspecial education booksflute instrument accessoriesgenerator learning supportdiaper bag backpackmulticolour fleece blanketairpods gray750ml packsmart vision supplementsdigital watch ringwhite satin bowgalaxy a15 blue
/product/79/5287114/1.jpg?2894)
Hp ProBook 11 X360- TOUCH- 128GB SSD/4GB RAM +Mouse &USB Light
₦ 210,000
Questions about this product?

/product/79/5287114/1.jpg?2894)
/product/79/5287114/2.jpg?2894)
/product/79/5287114/3.jpg?2894)
/product/79/5287114/4.jpg?2894)
