HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream11 Intel Celeron 4GB RAM, 64GB Win 10 Pro + Free Mouse
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 200,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 11hrs 40mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 11hrs 40mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Tee&Gee
9 Followers
Seller Performance
This seller does not have enough history for us to evaluate his performance yet
Product details
| Product info |
|
| Product name | Stream 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB HDD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 5 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 4 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron Processor
- Mini laptop
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GBHARD DRIVE + 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Ultra SLim
- Windows 10 home
- Thinner, Lighter Design
- Fast, Durable And Mobile
Specifications
- SKU: HP246CL70EGT5NAFAMZ
- Weight (kg): 1.1
- Color: Black
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
vivo v60curl enhancing serumaluminium mounting frameroof cargo carrierhoverboard greyexecutive sunglassesmacbook magsafe 60wtoilet paperrecyclable packagingcf353a tonersamsung 55du7000 blacksilicone mat roundscase hardware partsbreathable mat fabricgarlic haircamping cooking packrepairing care serumunderwear boxer shortsshea butter goldradios with lcdspiral chandelier black1 gang switchmontblanc signature 90mla plumb linediagnostic equipmentburberry purse blackxiaomi blender portablecombination plierscamping sleeping pillowsfront undercar shield
/product/23/9382014/1.jpg?1813)
Hp Stream11 Intel Celeron 4GB RAM, 64GB Win 10 Pro + Free Mouse
₦ 200,000
Questions about this product?

/product/23/9382014/1.jpg?1813)
/product/23/9382014/2.jpg?1813)
/product/23/9382014/3.jpg?1813)
/product/23/9382014/4.jpg?1813)
