HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 PRO Intel Celeron D/C 4GB RAM- 64GB SSD WIN 10+ USB LIGHT FOR KEYBOARD & MOUSE
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 186,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 3hrs 40mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 3hrs 40mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
RIG TECH
72%Seller Score
85 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
- STREAM 11 PRO LAPTOP
- 64GB SOLID STATE DRIVE
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
| Product number | |
| Product name | Stream 11 PRO |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 7 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB SOLID STATE DRIVE
- Ultra SLim
- Windows 10 home
Specifications
- SKU: HP246CL4QI2IZNAFAMZ
- Product Line: RIG TECH
- Model: Stream 11 PRO
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
flute whiteplastic body grinderhotpots brownsoft night lightaccord fog lightmini excavatormel robbins booksbox manufacturersconcentrate skin serumwifi thermal cameraacne remover 30mlbialetti stainless steelexecutive leather accessoryhome appliance lagoslightweight rollersteel measuring tapeoud interlude fragranceuniversal adapter platedashcam 170 anglegsm sim camerawired networking laptopfacefacts niacinamide creambass heavy blacklitchi oil perfumeboxersempowering your lifeportable chromebookrugged outdoor watchfield recording camerakhafaya 100ml
/product/86/3778032/1.jpg?6481)
Hp Stream 11 PRO Intel Celeron D/C 4GB RAM- 64GB SSD WIN 10+ USB LIGHT FOR KEYBOARD & MOUSE
₦ 186,000
Questions about this product?

/product/86/3778032/1.jpg?6481)
/product/86/3778032/2.jpg?5365)
