HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsUltrabooksStream 11 Pro- Intel Celeron - 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10 Pro+ Mouse & USB LIGHT FOR Keyboard
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 145,000
In stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 12mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 14hrs 12mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1 Year Warranty
Seller Information
ARKLAND COMPUTER
94%Seller Score
138 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Excellent
Product details
| Product number |
|
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB HDD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
KEY FEATURES
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.5GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB SSD
- Ultra SLim
- Windows 10 PRO
What’s in the box
HP Laptop
Specifications
- SKU: HP246CL2H6ELPNAFAMZ
- Product Line: Arklandtech Integrated System Ltd
- Model: Stream 11
- Production Country: China
- Size (L x W x H cm): 35.85 x 24.2 x 1.99 cm
- Weight (kg): 2.57
- Shop Type: Jumia Mall
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
swivel chair creamthigh shaper shortsanime light boxesmiddle school booksevening body oilsimple toner 200mlelixir redwater resistant finishtime management productivityice cream mixtablet with gpsharmony kickback lifejacketac14b8k laptop batterybombshell goldadjustable cable strapspicy warm perfumexiaomi portable electricnozzle whitealuminum alloy microphonel800 blackpursteam garment steamerwater bottle yellownatural volume boosthexagonal glass setadapter sleevesrfid travel walletsamsung s4ln058a01 8030inspection trackerbundle box whitesilver business notebook
/product/49/7846851/1.jpg?4300)
Hp Stream 11 Pro- Intel Celeron - 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10 Pro+ Mouse & USB LIGHT FOR Keyboard
₦ 145,000
Questions about this product?
/product/49/7846851/1.jpg?4300)
/product/49/7846851/2.jpg?4300)
/product/49/7846851/3.jpg?4300)
/product/49/7846851/4.jpg?4300)
/product/49/7846851/5.jpg?4300)
