HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 PRO - Intel Celeron 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 135,000
7 units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
4 out of 5
(1 verified rating)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 07 April and 08 April if you place your order within the next 15hrs 46mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 07 April and 08 April if you place your order within the next 15hrs 46mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
One year
Seller Information
Primer Computer Store
92%Seller Score
315 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Excellent
Product details
| Product number | |
| Product name | Stream 11 Pro |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4 RAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE SPACE | 64GB SSD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 7 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio |
Specifications
Key Features
KEY FEATURES
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.5GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GB SSD
- Ultra SLim
- Windows 10 PRO
Specifications
- SKU: HP246CL12PMCCNAFAMZ
- Product Line: BETTERMIGHT INTEGRATED SYSTEM
- Model: Stream 11 Pro- Intel Celeron - 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10 Pro+ Mouse & USB LIGHT FOR Keyboard
- Production Country: United States
- Weight (kg): 2.16
- Certifications: ASTM Certified
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (1)
4/5
4 out of 5
1 verified rating
Comments from Verified Purchases(0)
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
refurbished dell laptopslaptops under 200used gaming laptopscompany laptops supplyconference laptops portablecompact powerful laptoplaptop cable kitlaptop backpack purpleedge laptop 13thunderbolt compatible laptopflexible work laptopcompact business laptopsurface laptoplatitude 3190 laptopmilestones laptop 131tb sshd laptoplego laptop minifigurerefurbished i5 laptopideapad grey laptopruggedized laptop accessorieselitebook laptop blueextended productivity laptoprugged laptopelitebook adaptable laptopskytech gaming laptopelitebook convertible laptoplaptop charger greyexam laptoplaptop mugprofessional metal laptopreliable dell laptopbattery backup laptopserviceable business laptopstandardization laptop bagclear laptop skininch laptops with nvidia 500 cardsryzen 7 touch screen laptopblack warranty laptopfree charger laptopmsi laptop intel core 15 10300hergonomic floor laptop standlunch tote with laptoplive streaming laptopmsi thin 15 gaming laptopmodern connectivity laptoptouch laptop silverxps 15 9530 laptopdell 16 inch laptop with 2nd monitorenterprise software laptoplatitude 3190 laptop bag
/product/65/020764/1.jpg?7661)
Hp Stream 11 PRO - Intel Celeron 4GB RAM - 64GB SSD Windows 10
₦ 135,000
Questions about this product?

/product/65/020764/1.jpg?7661)
/product/65/020764/2.jpg?7661)
/product/65/020764/3.jpg?7661)
/product/65/020764/4.jpg?7661)
