HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksSTREAM 11 LAPTOP- CELERON-64GB 4D 4GB RAM Windows 10 PRO+ USB Light For Keyboard
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 148,000
3 units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Variation available
Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 19hrs 2mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 19hrs 2mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
prosper tech
38%Seller Score
65 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
| Product number | |
| Product name | Stream 11 Pro |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4 RAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE SPACE | 64GB SSD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
Specifications
Key Features
- STREAM 11 INCH LAPTOP
- FAST INTEL CELERON PROCESSOR
- 64GB STORAGE DRIVE SPACE
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
What’s in the box
Laptop
Charger
Users Manual
Specifications
- SKU: HP246CL7SGJDNNAFAMZ
- Product Line: Prosper Tech
- Model: STREAM 11
- Production Country: UK, China
- Weight (kg): 1.1
- Certifications: ASTM Certified
- Color: Grey
- Main Material: Plastic
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
dragon shieldnewborn crib whiteuser manual laptopearpod max headphoneschef apron greyt50 blackcamera waterproof caseairpod max silverjbl bluetooth pairingclip sport plusstrawberry candle redlife extension balanceprotein powder clearencebilliards cue bluecare by materialaluminum apple timeruniversity partnersp20 lite black6pairs football sockspatterned viscose shirtjewelry pliers bluetacoma tail lightspp bottleoud amethyst perfumemontre casual hommeadidas backpacklego friends catamaransolar cleaning kitlaptop warrantycharging box
/product/71/0640914/1.jpg?3862)
Hp STREAM 11 LAPTOP- CELERON-64GB 4D 4GB RAM Windows 10 PRO+ USB Light For Keyboard
₦ 148,000
Questions about this product?
/product/71/0640914/1.jpg?3862)
/product/71/0640914/2.jpg?3862)
/product/71/0640914/3.jpg?3862)
