HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 Intel Celeron D/C 4GB RAM- 32GB HDD WIN 10+ BAG
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 185,000
6 units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 04 April and 07 April if you place your order within the next 3hrs 10mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 04 April and 07 April if you place your order within the next 3hrs 10mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
prosper tech
38%Seller Score
65 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
| Product number |
|
| Product name | Stream 11 INCH |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 32GB HDD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 5 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 4 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 32GBHARD DRIVE
- Ultra SLim
- Windows 10 home
Specifications
- SKU: HP246CL2CL5PBNAFAMZ
- Product Line: BETTERMIGHT INTEGRATED SYSTEM
- Model: Stream 11
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
personalized hold geldesigner baby capminoxidil topical hairmaintenance free 200ahmicrofiber storage pouchdesigner tshirt blackinch metal flashingwarranty supported kitfuses and partsbranded promotional mugdivine 50mlvintage pendant blacksecurity screening equipmenttamil name necklaceuser manual chargeraloe moisturizer greengenerator sensorproductivity book setnotebooks usb flashpack avoided3 gang whitemind play bookwomens gtx shoesgalaxy a17 5gleather sleeve blackdreadlock wig brownadjustable basin blackcap press blackimproves skin texturerunning compatible smartwatch
/product/42/0749111/1.jpg?8202)
Hp Stream 11 Intel Celeron D/C 4GB RAM- 32GB HDD WIN 10+ BAG
₦ 185,000
Questions about this product?
/product/42/0749111/1.jpg?8202)
/product/42/0749111/2.jpg?8202)
