HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooks Stream 11 Intel Celeron 64GB SSD 4GB RAM Windows 10 with bag
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 185,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Variation available
Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 7hrs 57mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 7hrs 57mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Savage computers zone
40%Seller Score
22 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
- STREAM 11 INCH LAPTOP
- 64GB STORAGE DRIVE SPACE( SSD DRIVE)
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
| Product number | |
| Product name | Stream 11 Pro |
| Microprocessor | Intel® Celeron 1.10ghz (up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4 RAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE SPACE | 64GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
Specifications
Key Features
- STREAM 11 NOTEBOOK
- INTEL CELERON FAST PROCESSOR
- 64GB SSD STORAGE SPACE
- 4GB RAM
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Thinner, Lighter Design
- Fast, Durable And Mobile
Specifications
- SKU: HP246CL6XV0FLNAFAMZ
- Weight (kg): 0.1
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
dark blue headbandsradio pack blackblack hybrid shellhammer toy multicolourvalentines limited pendantwater resistant beigerhinestone hairclips whiteéclaire women parfumbaby scarf setredmi a3 goldhp commuter laptopgrey meat grinderwireless helmet lighthandbag gift cardhp convertible silverstainless steelcelery juicerelitebook fp graydurable retractable keychainlightweight face creamretro mens wristwatchcontainer set multicolourbrother printer ptd600lattafa qaaeditel 2311skin pack blacktravel ludo multicolourclassic cover goldovershoe redheadlight trim blackpadded folio case
/product/19/6712814/1.jpg?9844)
Hp Stream 11 Intel Celeron 64GB SSD 4GB RAM Windows 10 with bag
₦ 185,000
Questions about this product?

/product/19/6712814/1.jpg?9844)
/product/19/6712814/2.jpg?9844)
/product/19/6712814/3.jpg?9844)
/product/19/6712814/4.jpg?9844)
