HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksStream 11 Intel Celeron - 64GB SSD 4GB RAM Windows 10
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 180,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Variation available
Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 07 April and 08 April if you place your order within the next 18hrs 14mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 07 April and 08 April if you place your order within the next 18hrs 14mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Savage computers zone
40%Seller Score
22 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
- STREAM 11 INCH LAPTOP
- 64GB STORAGE DRIVE SPACE( SSD DRIVE)
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
| Product number | |
| Product name | Stream 11 Pro |
| Microprocessor | Intel® Celeron1.1ghz(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4 RAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE SPACE | 64GB SSD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
Specifications
Key Features
- STREAM 11 NOTEBOOK
- INTEL CELERON FAST PROCESSOR
- 64GB SSD STORAGE SPACE
- 4GB RAM
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Thinner, Lighter Design
- Fast, Durable And Mobile
Specifications
- SKU: HP246CL6UVUEPNAFAMZ
- Weight (kg): 0.1
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
school supplies recorderpower station accessoriesphotoresistor light sensorstud jacket earringsappetite control tabletsquality labssilk modern rugvelvet dash blackupgraded quality siliconecannolo handbag graysalon wig collection22 inch blackrazer speaker barbeauty dish silvereducational ring gamedurable baby clothingsnh5 soundbarcleanroom glove white130ml humidifierfigure display boxfishing jacketcoq10 antioxidant capsulesvostro 15 redprobook business laptoplautre oudvitamin c capsulescurtain repaira24 greenwrinkle repair lotionbluetooth compatible ultrabook
/product/14/6712814/1.jpg?9148)
Hp Stream 11 Intel Celeron - 64GB SSD 4GB RAM Windows 10
₦ 180,000
Questions about this product?

/product/14/6712814/1.jpg?9148)
/product/14/6712814/2.jpg?9148)
/product/14/6712814/3.jpg?9148)
