HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11 Intel Celeron 4GB RAM- 64GB HDD WIN 10 + USB LIGHT FOR KEYBOARD
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 150,000
Some variations with low stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Variation available
Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 16hrs 16mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 16hrs 16mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
prosper tech
38%Seller Score
65 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
| Product info |
|
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB HDD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GBHARD DRIVE + 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Ultra SLim
- Windows 10 home
- Thinner, Lighter Design
- Fast, Durable And Mobile
What’s in the box
Laptop & Charger
Specifications
- SKU: HP246CL5IFA45NAFAMZ
- Product Line: Prosper tech
- Model: Hp
- Production Country: USA, China
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79 cm
- Weight (kg): 1.1
- Certifications: ASTM Certified
- Color: Grey
- Main Material: PLASTIC
- Shop Type: Jumia Mall
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
small business laptopswhite gaming laptopslaptops under 200used gaming laptopsrefurbished dell laptopspremium finish laptopcanvaslife laptop bagpremium materials laptoplaptop skin uniqorange laptop casesilver student laptoppowerful business laptoplarge storage laptopcamtop laptop backpackaccounting laptop ultrabookquiet ultrabook laptoptyping laptop 15creative laptopfree bag laptopexam laptopupgradeable storage laptopeasy typing laptoppelican 1595 laptoprugged travel laptopgroup laptop baguniversity laptop elitebookaluminium finish laptopalienwarex15 r1 laptoppremium ventures laptopbusiness laptop 32gbefficient laptopbudgeting laptop 13sturdy aluminium laptopthin aluminium laptopinstallment purchase laptopv15 g3 laptopwired networking laptopeducation laptop 13asus zephyrus gaming laptopcorporate laptop modelswissgear 2769 scansmart laptop backpacklaptop charger greylaptop charger lattitude 5490laptop with versatile portslaptop compatible with usb docking stationslaptop skin lenovo ideapad 5 14 inchlaptop mugdiaper bag with laptop compartmenttargus laptop chargerwindows 11 hp laptop silver
/product/33/2769173/1.jpg?2682)
Hp Stream 11 Intel Celeron 4GB RAM- 64GB HDD WIN 10 + USB LIGHT FOR KEYBOARD
₦ 150,000
Questions about this product?
/product/33/2769173/1.jpg?2682)
/product/33/2769173/2.jpg?3149)
/product/33/2769173/3.jpg?3149)
