HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsStream 11-Intel Celeron 4GB RAM- 64GB HDD WIN 10+ , Mouse
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 150,000
Some variations with low stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Variation available
Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 16hrs 21mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 16hrs 21mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
prosper tech
38%Seller Score
65 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
- STREAM 11 INCH LAPTOP
- 64GB HARD DRIVE SPACE
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
| Product number | |
| Product name | Stream 11 |
| Microprocessor | Intel® Celeron(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 64GB HDD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 7 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Intel® Celeron Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 64GBHARD DRIVE
- Ultra SLim
- Windows 10 home
Specifications
- SKU: HP246CL3R9AUBNAFAMZ
- Product Line: Prosper
- Model: Stream 11
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
premium coolant redbass drumbusiness sunglassesinositol capsulesvalentines perfume blackluminous body milkfamily lifestyle paperbackx10 cartridge filterpersonalized flip caseface cream 100gtheme store watchrepairable sealereos 473ml lotionpunk band hatsquercetin capsulesgenerator boardlego waterpark setcontroller partsmens loungewear setcustom apparel productionepoxy floor shoesyes to lifematerial test capfirst aid cabinetzoning sunglassesvivo y02 blueextension socket rgbacne serumcrystal drinkware decanterqasa stabilizer blue
/product/27/1821152/1.jpg?3634)
Hp Stream 11-Intel Celeron 4GB RAM- 64GB HDD WIN 10+ , Mouse
₦ 150,000
Questions about this product?
/product/27/1821152/1.jpg?3634)
/product/27/1821152/2.jpg?3634)
/product/27/1821152/3.jpg?3634)
/product/27/1821152/4.jpg?3634)
