HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksProbook 11 x360 Touchscreen Intel Pentium 256GB SSD /4gb RAM+USB LIGHT
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 250,000
2 units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Variation available
Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 16hrs 24mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 16hrs 24mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
prosper tech
38%Seller Score
65 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Good
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
Product Details
Description
Product details
- Probook 11 X360 Convertible
- Touchscreen
- 256GB HARD DRIVE SPACE
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- 4GB RAM
- FAST AND MOBILE
| Product number | |
| Product name | Probook 11X360 Convertible |
| Microprocessor | Intel® Pentium(up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4GB DDR4-2666 DDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 256GB HDD + 1TB ONE DRIVE CLOUD STORAGE |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCHES") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/1000 GBE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 7 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 6 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- 1TB OF OneDrive Cloud Storage
- Probook 11 X360 Convertible
- Touchscreen
- Intel® Pentium Processor
- Up to 2.0GHz with Intel® Turbo Boost Technology
- 4GB RAM,
- 256GB HARD DRIVE
- Ultra SLim
- Windows 10 professional
What’s in the box
Laptop
Charger
Users Manual
Specifications
- SKU: HP246CL7937D7NAFAMZ
- Product Line: Prosper tech
- Production Country: USA, China
- Weight (kg): 1.9
- Certifications: ASTM Certified
- Color: Grey
- Main Material: Plastic
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
delina la roseeplus size bustierseller networkliquid ceramic spraymac eyebrow stylerplastic protective camshieldmystery edp unisexhonda shadow headlighttouchless dispenser whitegold alligator necklacepremium texture casecompact chopper greycoolant additive redremote control trackerleather beret burgundyvintage sunglasses goldvintage cufflinksbench capbrass seti60 integration materialsgalaxy f34 whiteflower cableoud extrait 100mlphotographic darkroom papernokia 5 blackskechers wedge sandalsluxury satin pillowcasechopping board greyshoe sanitizer machinefire resistant casing
/product/38/5292914/1.jpg?8588)
Hp Probook 11 x360 Touchscreen Intel Pentium 256GB SSD /4gb RAM+USB LIGHT
₦ 250,000
Questions about this product?
/product/38/5292914/1.jpg?8588)
/product/38/5292914/2.jpg?8588)
/product/38/5292914/3.jpg?8588)
