HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksProBook 11 X360- TOUCHSCREEN- 128GB SSD/4GB RAM-Intel PENTIUM QUAD CORE WIN11 Pro +USB Light
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 205,000
₦ 400,00049%
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 06 April and 07 April if you place your order within the next 19hrs 32mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 06 April and 07 April if you place your order within the next 19hrs 32mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Aso Jack Of Trades
46%Seller Score
12 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 |
| Microprocessor | Intel® CELERON QUAD CORE (Up to 2.9 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE drive | 128GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11-INCH") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 4-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 10 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features & SOFT WARES | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost ePrint |
Specifications
Key Features
- Intel® PENTIUM QUAD CORE® with Intel® UHD Graphics 800 (Up to 2.9 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 128GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 800
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 11 Pro 64
- 1 Year Warranty
What’s in the box
PROBOOK 11 X360 LAPTOP
MANUAL
CHARGER
Specifications
- SKU: HP246CL7L4G49NAFAMZ
- Product Line: ASO JACK OF TRADES
- Model: ProBook 11 X360
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79 cm
- Weight (kg): 1.7
- Color: GREY
- From the Manufacturer: <p><i><strong>SELF CARE</strong></i></p>
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
vivobook laptop windowsintense vanilla edpaluminum enclosure greysilicon keychain kita55 4g whitecatering suppliesinstant lifting creamdiamond wristwatch white120a mppt inverterlego set 75142a13 tpu covervacuum jug whitesmall crossbody brownladies handbag camelmayar perfume 100mlporcelain mugcustom hole puncherssoldering iron whiteuseful travel gadgeteveryday kitchen essentialmfi lightning adapterstriped tracksuit kidstwist mop whitepremium kit blackwhite modelling claycasio luminox watcheshigh visibility armbandafro sponge bluedorm desk bookshelfsoft purse pink
/product/58/7426814/1.jpg?2770)
Hp ProBook 11 X360- TOUCHSCREEN- 128GB SSD/4GB RAM-Intel PENTIUM QUAD CORE WIN11 Pro +USB Light
₦ 205,000
₦ 400,00049%
Questions about this product?
/product/58/7426814/1.jpg?2770)
/product/58/7426814/2.jpg?8240)
/product/58/7426814/3.jpg?8240)
/product/58/7426814/4.jpg?2770)
/product/58/7426814/5.jpg?2770)
