HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptops2 in 1 LaptopsProBook 11 X360- TOUCH INTEL CELERON 256GB SSD / 4GB RAM WIN 10 Pro + USB LIGHT FOR KEYBOARD
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 220,000
In stock
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
5 out of 5
(2 verified ratings)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 03 April and 06 April if you place your order within the next 18hrs 31mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 03 April and 06 April if you place your order within the next 18hrs 31mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
LOLLY BEE
86%Seller Score
73 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Average
Cancellation Rate: Excellent
Product details
Product details
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 Mini |
| Microprocessor | INTEL® CELERON (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 256GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- INTEL® CELERON® with Intel® UHD Graphics 600 ( up to 2.5 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 256GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro 64
- 1 Year Warranty
Specifications
- SKU: HP246CL3DPBDQNAFAMZ
- Product Line: Arklandtech Integrated System Ltd
- Model: ProBook 11 X360
- Weight (kg): 3
- Color: SILVER
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (2)
5/5
5 out of 5
2 verified ratings
Comments from Verified Purchases(0)
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
mma 300s blackhelmet cover bandglass straw cleargalaxy earphones greenmini bidet camchunky rings goldbridesmaid jewelrymatching set pinkmoisturizing bath gelhydrating collagen lotiondegrees green leggingsdolby vision tvwired doorbell system56a blackperfume selectionfacial cupping kitfour metallic standbottle warmer whitebundling offers12 inch sawsleep guard plusface lifting devicefoil number 1mb 102 breadboardbrown cervical collarbone straight 4x4cleansing gel washvegan turmeric capsuleskit gold supportskin brightening set
/product/04/4146862/1.jpg?6691)
Hp ProBook 11 X360- TOUCH INTEL CELERON 256GB SSD / 4GB RAM WIN 10 Pro + USB LIGHT FOR KEYBOARD
₦ 220,000
Questions about this product?

/product/04/4146862/1.jpg?6691)
/product/04/4146862/2.jpg?6691)
/product/04/4146862/3.jpg?6691)
/product/04/4146862/4.jpg?6691)
