HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsTraditional LaptopsNotebooksProBook 11 X360- TOUCH Intel Celeron 256GB 4GB RAM WIN10 Pro+ USB LIGHT & MOUSE
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 330,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 10 April and 13 April if you place your order within the next 14hrs 42mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 10 April and 13 April if you place your order within the next 14hrs 42mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1YEAR WARRANTY ASIDE PHYSICAL DAMAGE
Seller Information
SEASON GADGETS 02
60%Seller Score
21 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Average
Cancellation Rate: Average
Product details
| Product info | Probook 11 X360 Laptop
|
| Product name | PROBOOK 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Celeron (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 256GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron® with Intel® UHD Graphics 600 ( up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 256GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro 64
- 1 Year Warranty
What’s in the box
THE LAPTOP
THE CHARGER
THE MANNUAL
Specifications
- SKU: HP246CL778289NAFAMZ
- Product Line: SEASON GADGETS
- Model: ProBook 11 X360
- Production Country: China
- Weight (kg): 1
- Certifications: Eco Friendly
- Main Material: PLASTIC
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
living psychologyarbutin moisturizing essenceoppo a5 6000mahnight club perfumecotton beanie greenfoot outdoor lightsking camp tablevacuum accessories setgold fragrance goldclothing display kitphilos centro 100mlakg k702 headbandstreamlight bandit progarmin ocean watchwarranty included glassessoft lace materialquest 3s headsetfolding bike helmetlego minifigures serieselectronic piano whiteheadphone categorieslime juice extractatt samsung a52printed cushion multicolournebulizer mask pvcnight ceramide creamsunflower solar lightssurrounded by idiotsbakuchiol firming maskpool rings blue
/product/35/3966814/1.jpg?7409)
Hp ProBook 11 X360- TOUCH Intel Celeron 256GB 4GB RAM WIN10 Pro+ USB LIGHT & MOUSE
₦ 330,000
Questions about this product?

/product/35/3966814/1.jpg?7409)
/product/35/3966814/2.jpg?7418)
/product/35/3966814/3.jpg?7418)
/product/35/3966814/4.jpg?7418)
