HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsProBook 11 X360- TOUCH Intel Celeron 128GB 4GB RAM WIN 10 Pro+ MOUSE
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 205,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 2hrs 25mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 2hrs 25mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
Tee&Gee
9 Followers
Seller Performance
This seller does not have enough history for us to evaluate his performance yet
Product details
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Celeron (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 128GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- ntel® Celeron® with Intel® UHD Graphics 600 ( up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 128gb SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro
- 1 Year Warranty
What’s in the box
- Laptop
- Power pack
- Manual
Specifications
- SKU: HP246CL5VGT7VNAFAMZ
- Product Line: Tee&Gee
- Model: Probook
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
- Color: Grey
- Shop Type: Jumia Mall
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
large toiletry travelagricultural enginepromotional magic setplush rug redquick dry poolpractical finance handbooktable lamps clearancebusiness model torchphilips doorbell camerastethoscope accessory kitgalaxy s24 silverg10 a batterygray sock organizermagnetic dock whitesamsung a71 batteryaluminum bike rackpurifying scrubneon connector kitchurch prayer bookdust jacket protectorss9 accessoriessony remote silveriron extension cablefigure shaping tightssac sport rosenail starter hammersky blue frames128a office supplieschargeur compatible iphoneab wheel red
/product/55/1833393/1.jpg?1577)
Hp ProBook 11 X360- TOUCH Intel Celeron 128GB 4GB RAM WIN 10 Pro+ MOUSE
₦ 205,000
Questions about this product?

/product/55/1833393/1.jpg?1577)
/product/55/1833393/2.jpg?1577)
/product/55/1833393/3.jpg?1577)
/product/55/1833393/4.jpg?1577)
