HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptops2 in 1 LaptopsProBook 11 X360- TOUCH- 1TB SSD/8GB RAM-Intel CORE I5- Windows 11 + 64GB Flash & BAG
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 550,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
2 out of 5
(2 verified ratings)Variation available
Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 2hrs 0mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 2hrs 0mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1 YEAR WOLDWIDE WARRANTY
Seller Information
SIMPLEXAR STORE
100%Seller Score
10 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Excellent
Product details
Product details
| Product info |
|
| Product name | PROBOOK 11 |
| Microprocessor | Intel® CORE i5(Up to 3.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 8GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE drive | 1000GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11-INCH") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 4-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 10 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features & SOFT WARES | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost SOFTWARES Discover HP Touchpoint Manager Windows 11 Recovery Manager Windows 11 Push Button Reset Recovery HP Support Assistant HP PC Hardware Diagnostics UEFI HP Communication Recovery Tool HP ePrint HP e-Service HP CoolSense HP System Event Utility CyberLink Power Media Player CyberLink PowerDirector Adobe® Shockwave® Player |
Specifications
Key Features
Specifications
KEY FEATURES
| |
| Product name | PROBOOK 11 |
| Microprocessor | Intel® CORE i5 (Up to 3.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 8GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| STORAGE drive | 1000GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11-INCH") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
WHAT’S IN THE BOX
- LAPTOP
- CHARGER
- MANU
Specifications
- SKU: HP246CL662ZNVNAFAMZ
- Weight (kg): 1
- Certifications: Eco Friendly
- Color: GREY
- Main Material: PLASTIC
Verified Customer Feedback
See AllVerified Ratings (2)
2/5
2 out of 5
2 verified ratings
Comments from Verified Purchases(1)
3 out of 5
The size is not good enough
Size not good enough The size is not good enough
10-11-2025by Auwal
Verified Purchase
Related results
hotel quality towelniacinamide now foodswide handle mugwatercolor paints bluesoft baby booksmeasurement and mountinghot 50 amoledled motorcycle backpackhp 963 yellowa6 card holderlimited warranty hpwashable incontinence underwearnatural collagen peptidenewborn bibs washablelbs gps trackercotton spandex jumpsuitsmall espresso cupspolyester glovespartsprofessional gelcommercial combo kitpromotional gift lightinggary chapman bookssupport workout recoveryx6b blackkids canvas goldtiered chandelier goldrecycling centersseller guaranteedermatological body lotion
/product/73/0142833/1.jpg?3061)
Hp ProBook 11 X360- TOUCH- 1TB SSD/8GB RAM-Intel CORE I5- Windows 11 + 64GB Flash & BAG
₦ 550,000
Questions about this product?

/product/73/0142833/1.jpg?3061)
/product/73/0142833/2.jpg?3061)
/product/73/0142833/3.jpg?3061)
/product/73/0142833/4.jpg?3061)
