Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 214,999
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 10hrs 14mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 10hrs 14mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Feskay Stores
66%Seller Score
52 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Excellent
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
| |
| Product name | PROBOOK 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Pentium (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| SOLID STATE | 128GB SSD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11 INCH Portable screen") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® pentium® with Intel® UHD Graphics 800 (up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 128 GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 800
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10 Pro 64
- 1 Year Warranty
Specifications
- SKU: HP246CL4DBI7LNAFAMZ
- Product Line: Feskay Stores
- Model: probook11
- Weight (kg): 0.1
- Color: BLACK
- Shop Type: Jumia Mall
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
event gifting packagesflat mop blueabs silicone remotevintage not usedsupremacy collectors editionstainless germany scissorseap110 outdoor 300mbpswaterproof sensorscustom print tshirtclinic care packhp fingerprint silverpocket planner 2026gb mini pchand wrinkle creamrenewing body lotionnight vision e27summer glow hydratingwellness productstudent grooming kitcanvas trainers creammotor power careoil control niacinamidekids safety devicesmart band lockerproductivity planner bookhigh definition audiorosemary conditionercartridge hp 1200cat food liverportable diaper organizer
/product/64/2365292/1.jpg?8277)
Hp ProBook 11 X360- TC Intel P 128GB SSD- 4GB RAM W10 P
₦ 214,999
Questions about this product?

/product/64/2365292/1.jpg?8277)
