HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsProBook 11 X360 Intel Celeron 256GB SSD /4GB RAM TOUCHSCREEN Windows 10 USB LIGHT FOR KEYBOARD
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 282,000
5 units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 02 April and 03 April if you place your order within the next 3hrs 34mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 02 April and 03 April if you place your order within the next 3hrs 34mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Warranty
1yr
Seller Information
RIG TECH
72%Seller Score
85 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Good
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
| |
| Product name | PROBOOK 11 Mini |
| Microprocessor | Intel® Celeron (Up to 2.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory, standard | 4 GB DDR4-2666 SDRAM () |
| Video graphics | Intel® UHD Graphics |
| Hard drive | 128GB HDD |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Display | 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED 35.6 cm (11") diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED |
| Wireless connectivity | Intel® Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| External ports | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (Data Transfer Only, 5 Gb/s signaling rate); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45 |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Power supply type | 45 W Smart AC adapter |
| Battery type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Battery life mixed usage | Up to 8 hours and 15 minutes |
| Video Playback Battery life | Up to 7 hours and 45 minutes |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with integrated dual array digital microphone |
| Audio features | Audio by ; Dual speakers; HP Audio Boost 1.0 |
Specifications
Key Features
- Intel® Celeron® with Intel® UHD Graphics 600 (1.1 GHz base frequency, up to 2.6 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores)
- 11.6″ diagonal HD touch display
- 4 GB DDR4-2400 SDRAM
- 256GB SSD
- Integrated Intel® UHD Graphics 600
- 1 multi-format digital media reader
- Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo
- HD audio
- dual speakers
- Spill-resistant keyboard
- Windows 10
Specifications
- SKU: HP246CL3KGV7VNAFAMZ
- Product Line: RIG TECH
- Model: Hp ProBook 11 X360 Intel Celeron 256GB SSD /4GB RAM TOUCHSCREEN Windows 10 USB LIGHT FOR KEYBOARD
- Size (L x W x H cm): 32.68 x 22.55 x 1.79
- Weight (kg): 1.7
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
chest firming creamglass door ovencurl greenpremium service tiersoriginal edp 100mla04s smooth tpulego dangle earringsvintage pattern rugflush chandelier goldliteride greenpoco phone whitefoam neck bluea25 charger whitewomen dresses oneucerin tinted sunscreenindoor outdoor installationpink punch toyspassport case bluekids shoe marketcotton mosquito nettripod spare parts150w solar standardsoud and amberoud clubbing fragrancepolycom stereo headsetwomb cleansing teahd camera watchapple headphones midnightsupremacy purpleoats oatmeal cereals
/product/15/7778032/1.jpg?1744)
Hp ProBook 11 X360 Intel Celeron 256GB SSD /4GB RAM TOUCHSCREEN Windows 10 USB LIGHT FOR KEYBOARD
₦ 282,000
Questions about this product?

/product/15/7778032/1.jpg?1744)
/product/15/7778032/2.jpg?1744)
/product/15/7778032/3.jpg?1744)
