HomeComputingComputersLaptops & DesktopsLaptopsElitebook X2 1012 G2 Intel Core I5 256GB SSD -8GB RAM -Backlit-Keypad - Touch Windows 10 PRO + PEN
Hp Elitebook X2 1012 G2 Intel Core I5 256GB SSD -8GB RAM -Backlit-Keypad - Touch Windows 10 PRO + PEN
Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 600,000
Few units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 03 April and 04 April if you place your order within the next 1hrs 9mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 03 April and 04 April if you place your order within the next 1hrs 9mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
ULTIMATETECH 01
60%Seller Score
49 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Average
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Average
Cancellation Rate: Excellent
Product details
| Brand | HP |
|---|---|
| Series | Elite X2 1012 G2 |
| Item model number | HP |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 |
| Item Weight | 3 pounds |
| Product Dimensions | 0.5 x 8.6 x 11.8 inches |
| Item Dimensions LxWxH | 0.5 x 8.6 x 11.8 inches |
| Color | Silver |
| Rear Webcam Resolution | 5 MP |
| Processor Brand | Intel |
| Number of Processors | 2 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Flash Memory Size | 256 GB |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Hard Drive Rotational Speed | 2000 RPM |
| Power Source | AC & Battery |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Standing screen display size | 12 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920x1080 |
| Max Screen Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Processor | 2.50GHz upto 2.71GHz core_i5 |
| RAM | 8GB RAM |
| Memory Speed | 1866 MHz |
| Hard Drive | 256GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 515 |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Average Battery Life (in hours) | 8.25 Hours |
Specifications
Key Features
- Operating system: WINDOWS 10 - TOUCHSCREEN & KEYBOARD LIGHT
- INTEL CORE I5 FAST PROCESSOR (2.50GHz Processor Up to 2.71GHz max boost clock with Intel Turbo boost system, 12 MB L3 cache, 8 threads)
- Memory: 8GB DDRA RAM
- Internal drive: 256GB SSD
- Display: (12") diagonal, HD (1920x1080)
- Graphics: Integrated: INTEL HD Crystal Clear Graphics
Specifications
- SKU: HP246CL811VLSNAFAMZ
- Product Line: ULTIMATETECH 01
- Weight (kg): 1.2
- Color: silver
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
classic ladies watchblack pc cases23 ultra multicolourcompact drum setgenerator online sessionmultivitamin with magnesiumblack in theoven warrantyinterview recorder notebooknight repair creammonitor installmentsheavy duty ratchetmouthwash fresh mintburgundy imitation leatherfoot grinder whitetapis souris gamingjigsaw accessory kitoraimo long batterynintendo switch cardssize 32 pantsbook themed giftsapricot facial exfoliatorgeneric camera modeluniversity laptops lenovoamber elixir parfumbody moisturizer serummood boosting sodacanopy rechargeable lightsdresser drawer woodweekend sleepwear set
/product/85/4966404/1.jpg?0709)
Hp Elitebook X2 1012 G2 Intel Core I5 256GB SSD -8GB RAM -Backlit-Keypad - Touch Windows 10 PRO + PEN
₦ 600,000
Questions about this product?

/product/85/4966404/1.jpg?0709)
/product/85/4966404/2.jpg?0709)
/product/85/4966404/3.jpg?0709)
/product/85/4966404/4.jpg?0709)
