Brand: Pantum | Similar products from Pantum
₦ 215,000
4 units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 03 April and 06 April if you place your order within the next 20mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 03 April and 06 April if you place your order within the next 20mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Goodness Abatha Venture
48%Seller Score
94 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Very Poor
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
Product Specification
| Model Name/Number | P2509 |
| Brand | Pantum |
| Usage/Application | Printing |
| Connectivity Type | Hi-Speed USB 2.0+ WIFI |
| Print Speed | 22ppm(A4) |
| First print out time | 7.8s |
| Maximum monthly volume | 15000 Pages |
| Recommended monthly volume | 2000 Pages |
| Resolution(dpi) | 1200x1200 |
| Paper input | 150 |
| Dimensions (W*D*H) | 337x220x178mm |
| Weight | 4.75kg |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Product Description
Description :- Printing speed-22ppm
- Connection method-USB + Wireless
- Basic function-Print
- Special function
- Small size;
- One step driver installation , new product comes with a USB cable;
- The metal frame inside the machine is strong and durable
Specifications
Key Features
Product Specification
| Model Name/Number | P2509 |
| Brand | Pantum |
| Usage/Application | Printing |
| Connectivity Type | Hi-Speed USB 2.0+ WIFI |
| Print Speed | 22ppm(A4) |
| First print out time | 7.8s |
| Maximum monthly volume | 15000 Pages |
| Recommended monthly volume | 2000 Pages |
| Resolution(dpi) | 1200x1200 |
| Paper input | 150 |
| Dimensions (W*D*H) | 337x220x178mm |
| Weight | 4.75kg |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Product Description
Description :- Printing speed-22ppm
- Connection method-USB + Wireless
- Basic function-Print
- Special function
- Small size;
- One step driver installation , new product comes with a USB cable;
- The metal frame inside the machine is strong and durable
Specifications
- SKU: PA233EA3YA873NAFAMZ
- Product Line: Goodness Abatha Venture
- Model: P2509w
- Weight (kg): 1
- Color: white
- Main Material: n/a
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
padded cotton sleevemonths underwear boysdeluxe kitdeep exfoliating scrubtreasure edpfirming body scrubflexible joint capsulesealed electronics lightingclear case packloop phone charmcrystal clear audioeu 42 brownmocha latte perfumelightweight cushion trainersdrip irrigation accessoriesmotorsport products sx1safebox portable safefragrance outletsanding accessoriesprobook 16gb ramcarrot exfoliating soapswim shorts redbasement odor eliminatorskechers man sandalsmulti finger controllergym set purplelava beads purplechanel parfum refillsolar installationsbee health propolis
/product/38/9826552/1.jpg?0192)
Pantum P2509W Wireless Mono Laser Single Function Printer
₦ 215,000
Questions about this product?
/product/38/9826552/1.jpg?0192)
/product/38/9826552/2.jpg?0192)
