Brand: Hp | Similar products from Hp
₦ 459,900
1 units left
+ shipping from ₦ 1,500 to LEKKI-AJAH (SANGOTEDO)
0 out of 5
(No ratings available)Promotions
Delivery & Returns
Choose your location
Pickup Station
Delivery Fees ₦ 1,500
Ready for pickup between 04 April and 07 April if you place your order within the next 4hrs 38mins
Door Delivery
Delivery Fees ₦ 2,500
Ready for delivery between 04 April and 07 April if you place your order within the next 4hrs 38mins
Return Policy
Free return within 7 days for ALL eligible itemsDetails
Seller Information
Comrade Ideal Computers
74%Seller Score
114 Followers
Seller Performance
Shipping speed: Excellent
Quality Score: Excellent
Customer Rating: Excellent
Cancellation Rate: Very Poor
Product details
| Double Sided Printing Unit (Duplex) | Yes |
|---|---|
| Speed Monochrome | Up to Up to 22ppm Mono Print |
| First Page | Up to 8.1 Seconds First page |
| Product Group Output | A4 |
| Double Sided Printing | Manual Double Sided Printing |
| Printer Resolution | 600 x 600 dpi Print |
Scan | |
| Double Sided Scan | No |
| Scan Facility Present | Yes |
| Copy Resolution | 600 x 400 dpi Copy |
| Copy Facility Present | Yes |
| Copy First Page Out | As fast as 10.1 Seconds |
| Copy Speed | Up to 22cpm |
Interfaces | |
| Interface Type(s) | USB |
| LCD Screen | Dual Digit Numeric LCD Display |
| Airprint Compatible | Yes |
System Specification | |
| Processor | 600MHz Processor |
| Memory (Maximum) | 128MB RAM |
Compatibility | |
| Operating Systems Supported | Windows & Mac Compatible |
Media Handling | |
| Paper Handling Input 1 | 150 Sheet Input Tray |
| Paper Handling Input 2 | 150 Sheet Output Tray |
| Maximum Paper Weight | 163gsm |
| Media Supported | A4, A5, A6, B5 |
| Media Types | Paper (Laser, Plain, Photo, Rough, Vellum) Envelopes, Labels, Cardstock and Postcards |
Barcodes & Labels | |
| Barcode | 0725184117008 |
Duty Cycle | |
| Monthly Duty Cycle | Up to 10,000 Pages/Month |
| Recommended Max Print Volume | 150 to 1,500 Pages/Month |
Physical | |
| Mono or Colour Printer | Mono |
| Multifunction Summary | Print/Scan/Copy |
| Technology | Multifunction Laser Printer |
| LCD Screen | Dual Digit Numeric LCD Display |
| Dimensions | 398mm x 482mm x 388mm - 6.8kg |
| Product Type | A4 Laser Printer |
| Carton Dimensions | 490mm x 294 x 350mm - 9.1kg |
Software | |
| Emulations | PCL5/6 & Postscript 3 |
| Printer Languages | PCL5/6 & Postscript 3 |
In the Box | |
| HP Laserjet Pro MFP M103a, Introductory HP Black Laserjet Toner Cartridge (700 Pages), HP Laserjet Imaging Drum (12'000 Pages), Power Cord, Getting Started Guide, Set up poster, Support Flyer, Printer Documentation and Software on CD-ROM | |
Specifications
Key Features
| - Speed | Up to Up to 22ppm Mono Print | ||||
|---|---|---|---|---|---|
Up to 8.1 Seconds First page.
|
What’s in the box
| HP Laserjet Pro MFP M103a, Introductory HP Black Laserjet Toner Cartridge (700 Pages), HP Laserjet Imaging Drum (12'000 Pages), Power Cord, Getting Started Guide, Set up poster, Support Flyer, Printer Documentation and Software on CD-ROM | |
Specifications
- SKU: HP246EL0CB5D4NAFAMZ
- Product Line: COMRADE IDEAL COMPUTERS
- Model: M130a
- Weight (kg): 6
- Color: White
- Main Material: HP Printer
Verified Customer Feedback
Customers who have bought this product have not yet posted comments
Related results
sff pc blackwater resistant inflatorheated eye maskled notice screenbaby moisturizing shampoohayaati edpplastic kettle blacknatural leather book9 inch touchscreenmagnetic work lightrx dashboard redsamsung dvd v5500bt 1021 batteryeco friendly syntheticspecialty pasta makerexecutive ultrabook designbutt firming lotionvirgin hair weftschool hair accessoriesbare vanilla goldgrace scripture kjvlumen projectora05 case greenear flap hatpaperback marriage booksrv solar systemreebok running shoesvictory notebooksingle burner coiluniversal design lighting
/product/20/67556/1.jpg?7598)
Hp Laserjet Pro M130a A4 Mono Multi Function Laser Printer
₦ 459,900
Questions about this product?
/product/20/67556/1.jpg?7598)
